Een koninklijke onderscheiding Op vrijdag 26 mei j.l. bevonden wij ons met de familie Kroonen in het stadhuis te Schiedam. De aanleiding tot deze bijeenkomst was het 40- jarig dienstjubileum van de heer W. F. Kroonen, voorman bij onze magazijndienst. Burgemeester H. Roelfsema sprak de heer Kroonen toe. „Ik kan mij voorstellen dat de heer Kroonen als geboren Dordtenaar, in ons zo waterrijk gebied, in de scheepsbouw is terecht gekomen." De burgemeester schetste de loopbaan van de heer Kroonen en memoreerde dat hij is begon nen op de werf te Rotterdam en vervolgens in 1940 op de werf te Schiedam bij de magazijn dienst is gekomen, waar hij in 1964 werd bevor derd tot voorman. „De heer Kroonen heeft zijn werk steeds nauw gezet verricht en daarbij een grote mate van verantwoordelijkheid betoond." De Burgemeester weet zelf iets van magazijnwerk af en hij begrijpt dan ook heel goed, dat het ma gazijn van een groot bedrijf één van de kernpun ten is, waar het bedrijf om draait. „Er is begrip en gevoel voor nodig om met alle magazijnmaterialen om te kunnen gaan, in het bijzonder geldt dit voor één van de facetten van het magazijnwerk, n.l. de controle op werkkle ding". De heer Roelfsema belichtte ook het privéleven van de jubilaris. „U bent een opgewekt kampeer der en behalve dat hebt u samen met uw vrouw kans gezien om, naast uw eigen kinderen ook uw pleegkinderen, die u er thans nog dankbaar voor zijn, op te voeden. U bent een optimist en u kunt terugzien op 40 prachtige jaren. Daarom is het, mede uit dankbaarheid van de samenleving je gens u, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd u toe te kennen de eremedaille in brons, Burgemeester Roelfsema decoreert de heer Kroonen. De heer en mevrouw Kroonen. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het is mij een groote eer u deze medaille te mogen opspelden". Hierna sprak ir B. Wilton de heer Kroonen toe. Spreker vindt het een grote eer voor het bedrijf wanneer er een van de medewerkers een onder scheiding krijgt. Hij stipte in een gemoedelijk praatje aan de wijze waarop de heer Kroonen de verantwoordelijkheid heeft gedragen bij de controle op werkkleding. „U hebt uw werk met enthousiasme gedaan en de naam van ons bedrijf op goede wijze uitgedragen. Het is mij dan ook een genoegen u te feliciteren en namens de directie van ons bedrijf de draag- medaille behorende bij de onderscheiding te mogen aanbieden." Onder het nuttigen van een kopje koffie werden de tongen wat losser en kregen de aanwezigen de gelegenheid de jubilaris en zijn familie te fe liciteren met deze voor hen zo bizondere dag. BI. IDENTITEITSBEWIJS BIJ ZICH DRAGEN IS BELANGRIJK Dat het dragen van het identiteitsbewijs in bin nenzak of tas - of op welke plaats dan ook - van groot belang is, willen wij nog eens onder de aan dacht brengen. In geval van bijvoorbeeld een ongeval is het be halve het verzorgen van gewonden, eveneens een noodzakelijkheid, dat de familie van de slacht offers wordt gewaarschuwd. Vooral bij zeer ern stige gevallen, waarbij eventueel overlijden niet uitgesloten mag worden geacht, dient men het slachtoffer toch zeker te kunnen identificeren om op alle gebied zo doelmatig mogelijk te kun nen helpen. Daarom: draagt het identiteitsbewijs bij u! Natuurlijk zijn er ook andere redenen, waarom deze bewijzen worden uitgegeven. Daarop zullen wij niet verder ingaan, omdat alleen al boven genoemde reden tot de verbeelding zal spreken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 15