VERLENGINGEN Zoals de trouwe lezers van ons blad weten, zijn er de laatste jaren bij ons bedrijf vele schepen verlengd. Sommige zelfs verlengd en verhoogd. Hoe dit in zijn werk gaat is dus voldoende be kend. Van de in onderhanden zijnde serie ver lengingen, waarover bij de foto van de maand van het vorige nummer reeds enkele bijzonderheden vermeld zijn, willen we nog even met een praatje en een plaatje wat meer vertellen. Om de tijd voor het laden en lossen te bekorten, heeft ook de Argo-Rederij te Bremen besloten haar schepen van de dienst tussen Finland en Voorschip mar vóór getrokken, 2 sleden voor nieuwe sectie geplaatst. Nieuwe sectie in aanbouw op werf Rotterdam. West Europa om te bouwen voor het pallet-ver- voer. Hierbij worden de te verschepen goederen in de loods gesorteerd voor de diverse havens, op pal lets geplaatst en met vorkheftruks door een laad poort in de huid aan boord gereden. Daar nog niet alle aanloophavens voor deze wijze van vervoer zijn uitgerust, besloot men de twee grote laadhoofden aan dek, voorzien van snel te openen en te sluiten stalen Mc Gregor-luiken te handhaven en de schepen vóór het achterste 14 De sectie wordt tussen de beide scheepsdelen geplaatst. Op dek is de laadpoort te zien. laadhoofd, met 7,20 meter te verlengen. De eis werd gesteld dat twee vorkheftruks met lading elkaar in de laadpoort konden passeren, hetgeen resulteerde in een gecombineerde laad poort aan bakboordzijde in de huid en het dek met een opening lang 4,70 meter en een hoogte en een breedte op dek van 3,25 meter. Ter compensatie van het onderbroken langs- en dwarsverband zijn de huid- en dekplaten rond deze opening aanmerkelijk verzwaard. Tevens zijn extra webspanten en huidstringers

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 16