De laadpoort is half geopend en dient tevens tot regenkap. De laadpoort in geopende stand. van het bovendek naar het tussendek en zware koker-dragers met webbalken onder het boven dek aangebracht. Daar bij ijsgang een grote druk van buitenaf op treedt, zijn de knevelbouten zó aangebracht, dat deze niet op extra trekkracht belast worden, om dat de rubber afdichtingen aan de vaste scheeps romp zijn aangebracht. Het openen en sluiten van de laadpoort, vervaardigd door Mc Gregor in Bre men, gebeurt met een staaldraad via een laad- Paal met schijven aan dek, door één der lieren. In geopende stand klapt de huidsectie tegen de deksectie en wordt geborgd aan de laadpaal. Om de beplating van het tussendek en de verzon ken stalen luiken te versterken voor het berijd baar maken voor vorkheftruks, zijn 24 mm dikke Warkaus-platen gelijnd op een onderlaag van latex-cement, waardoor de vrij grote plaatselijke druk van de wielen over een groter veld ver deeld wordt. Over enkele dagen zal het derde schip, de „Al- hena" aan de eigenaar opgeleverd worden. In tegenstelling met enkele verlengingen, die in Rotterdam op de dwarshelling uitgevoerd zijn, waarbij de nieuwe secties in Schiedam gemaakt werden, zijn hier de rollen omgedraaid en heeft Rotterdam, in uitstekende samenwerking met Schiedam, de gehele secties vervaardigd. De nieuwe hoofdafmetingen zijn: Lengte over alles: 90,39 m. Breedte op de spanten: 13,20 m. Holte tot bovendek: 7,40 m. Geladen diepgang (als open shelterdekker): 5,02 m. Draagvermogen: 2246 ton Draagvermogen vóór verlenging: 1911 ton. Bruto meting (als open shelterdekker): 1393 Reg. ton. Bruto meting vóór verlenging: 1268 Reg. ton. W. v. d. E. WILTON-FIJENOORD NIEUWS BINNENKORT PER POST THUISBEZORGD Toen in 1938 ons Personeelsorgaan - zij het in een andere vorm dan thans - voor het eerst ver scheen, was het welhaast vanzelfsprekend, dat de distributie in het bedrijf zou geschieden. In die tijd was er zeker geen aanleiding om het op een andere manier in de gezinnen van de mede werkers te brengen. Immers, de werkzaamheden concentreerden zich geheel op de werf en het bleek al gauw, dat het de oplossing was ons or gaan tegelijk met de loonbetaling op vrijdag aan iedereen ter hand te stellen. Er is in de loop der jaren echter veel veranderd. Sinds enige jaren ontvangen de oud-werknemers ons blad over de post, terwijl daarnaast het aan tal instanties, dat het WF-Nieuws krijgt toegezon den, belangrijk is toegenomen. Uit een oogpunt van efficiency en als een aan passing aan de hedendaagse begrippen op dit gebied menen wij er goed aan te doen ons or gaan in de toekomst bij alle lezers door de PTT thuis te laten bezorgen, waarmede dan tevens uniformiteit in de distributie wordt verkregen. Uiteraard is met de opzet van de nieuwe regeling veel tijd gemoeid geweest. Er bestaat echter een gerede kans, dat het juli-nummer het eerste zal zijn, dat u thuis zult ontvangen. Redactie n

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 17