Ideeënbus VEILIG DE AUTOSNELWEG OP! snelheid van het verkeer op de hoofdrijbaan en voeg daarna in zonder gevaar of hinder voor andere weggebruikers te veroor zaken. Maak altijd snelheid op de in- voegstrook of vluchtstrook, ook al bevindt er zich geen verkeer in uw onmiddellijke omgeving. Dit snelheid maken moet een ge woontehandeling worden. Overdrijf het snelheid maken niet. Haal via de invoegstrook of de vluchtstrook geen op de auto snelweg rijdende voertuigen rechts in. Rijdt men achter een ander voer tuig op de invoegstrook of vlucht strook, laat dan eerst de be stuurder van het voor u rijdende voertuig de rijbaan oprijden. Rijdt niet achter hem langs de rijbaan op. Rijdt de voorligger met een te lage snelheid de rijbaan van een autosnelweg op, volg dit slechte voorbeeld dan niet, maar blijf op de invoegstrook of vluchtstrook rijden tot de snelheid voldoende is opgevoerd om veilig in te kun nen voegen. Verleen duidelijk zichtbaar voor rang. Wanneer er sprake is van een korte invoegstrook die niet Benut altijd de hele invoegstrook om snel heid te maken kan men dan nóg niet invoegen, rijdt dan verder door over de vluchtstrook tot het wel kan Is de invoegstrook te kort en ontbreekt de vluchtstrook dan moet u tijdig stoppen om met zoveel mogelijk snelheid te kunnen invoegen. ZWARTE ZES gevolgd wordt door een vlucht strook (zoals dit bijv. bij bruggen, viaducten e.d. voorkomt), dan zal men veelal gedwongen worden om te stoppen. Doe dit tijdig (aan het begin van de invoeg strook) en wacht dan het goede moment af tot de weg vrij is. Maak snelheid en voeg dan pas in! Indien auto's van politie en brandweer, ziekenauto's en mo torrijtuigen van hulpverlenings diensten, optische- (blauw zwaai licht) en geluidssignalen voeren, moet u deze voertuigen onder alle omstandigheden vrije door gang verlenen. Uw auto tijdig iets afremmen en uiterst rechts gaan rijden is meestal al voldoende om aan deze verplichting te vol doen. Sedert de vorige publicatie werden 6 ideeën beoor deeld. 5 ideeën werden beloond met een totale pre mie van 145,—. Idee 1065 en 1086. Ingediend door A. B. Vergroting van de capaciteit van de cementzandvul- machine in de Gieterij. Verbetering van de bewapening bij het maken van keggen. Beide ideeën zijn toegepast en hebben practisch nut. De besparing is echter zeer gering. Premie 25,—. Idee 1098. Ingediend door M. G. De messen van de zandbereidingsmachines in de Gie terij zijn sterk aan slijtage onderhevig. Ter vervanging werden gehele spillen met messen gemaakt. Inzender heeft voorgesteld enkele nieuwe messen te maken die d.m.v. bouten aan de spil worden bevestigd. Toepassing van dit idee zal een besparing opleveren. Premie 40,—. Idee 1107. Ingediend door P. J. H. Inzender stelt voor om de elastieken bandjes van kop lampen, bestemd voor gebruik in dubbele bodem en tanks, te vervangen door een verstelbare hoofdbeugel. Dit blijkt een verbetering en wordt toegepast. Premie 30,—. Idee 1113. Ingediend door R. B. Voor het vlakken van aanslagen van mangaten in wa terhouders van ketels, heeft inzender een schuurin- richting, bestaande uit 2 instelbare kruissteunen en een spil met schuurplaat gemaakt. Dit heeft in het betreffende object goed voldaan. Premie 50,—. Idee 1109 kwam niet voor premie in aanmerking. Loopt U met een idee rond? Blijf er niet mee rondlo pen, stuur het in. Je kunt nooit weten! A. P. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 19