BEDRIJFSSCHOOL - NIEUWS Gedurende de maand juli is de Bedrijfsschool ge sloten en de leerlingen genieten van hun vakantie van 3 juli tot 31 juli. De administratie van de Bedrijfsschool is echter geopend om nieuwe leerlingen in te schrijven op elke werkdag van 8 tot 17 uur. Zie voor aanmel ding de advertentie in dit blad. De nieuwe cursus zal beginnen op 21 augustus. EXAMENS De eerste examenresultaten zijn bekend en de diploma-uitreiking is al weer achter de rug. Onder auspiciën van de Bedrijfsschool werd een meet-cursus georganiseerd voor 19 deelnemers van de Machinefabrieken en gegeven door de he ren Louis en Schaap. Na pl.m. 20 avonden van 2 uren gespannen meten en leren werd de Exa men-commissie „Meten" van de Stichting Bemetel uitgenodigd en op een donderdagavond werd door 19 deelnemers het schriftelijk gedeelte van het examen gedaan. Op de daarop volgende vrij dag werd in twee ploegen het praktijkgedeelte gedaan, dat voor elke ploeg 4 tot 4Vi uur duurde. Om 17.30 uur had zich in de kantine van de Be drijfsschool een aantal functionarissen van de Machinefabrieken verzameld om getuige te zijn van de bekendmaking van de resultaten en de uit reiking van de Bemetel Meet-diploma's. Dit laatste onderdeel werd gaarne door de Chef van de Machinefabrieken, ir F. C. Smit, gedaan. Na zijn felicitaties aan de groep te hebben over gebracht overhandigde de heer Smit 18 meet- diploma's met de wens, dat de bezitters hier van een vruchtbaar gebruik zouden maken van de nu extra verworven kennis. Verder werd de wens geuit, dat het volgend sei zoen wederom twee groepen zouden kunnen wor den opgeleid. De heer Valk bracht dank aan de instructeurs en aan de heren De Vries en Wijntje van de Stichting Bemetel, voor de wijze waarop zij die twee dagen de candidaten aan de tand hebben gevoeld en bedankte verder de heer Blommers, secretaris van de Ondernemingsraad, voor zijn vriendelijke woorden. De volgende heren ontvingen het Meetdiploma van de heer Smit: J. van Dorp C. A. Hakker E. W. Hanswijk J. C. Her D. v. d. Landen A. van Leeuwen A. Rietveld R. v. d. Ster J. Verseput B. Blommers A. Broekhoven W. Koning J. Korpershoek H. C. van Vliet P. J. M. Vrijenhoek M. F. Wasch E. A. Wöhler A. H. v. d. Wijgaart BEDRIJFSSCHOOL ROEPT DE NEDERLANDSE ANTILLEN 18 diploma's worden door de heer Smit uitgereikt. Vanzelfsprekend kijkt u even verrast op bij het lezen van dit kopje. In onze schoolgemeenschap zijn sinds twee jaren volkomen ingeburgerd zes jonge Antilliaanse leerlingen, die met een studie beurs, verkregen van het Gouvernement van de Nederlandse Antillen, op onze school in opleiding zijn. Zij hebben evenals hun collega's nu Bemetel- examen gedaan en zijn bijzonder nieuwsgierig naar de uitslag. En dan nog 2 jaar werken in een van onze productie-afdelingen en dan naar huis!! Deze jongelui hebben echter de kans gekregen via Radio Nederland, Wereldomroep, een gespro ken boodschap naar huis te sturen. In een z.g. plaat-programma .getiteld „Con Cos'ta" (Hoe gaat het?) wordt hun „gesprekje" met vader en moe der uitgezonden, een maal vanuit Hilversum en daarna een keer vanuit Curagao - door de Curom. Dus twee mogelijkheden voor die ouders om hun zoon te horen, die al twee jaar bij ons is. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 20