„WESTERKERK" GING VLOT TE WATER i In zijn toespraak bij het tewaterlaten van de „Westerkerk" op woensdag 7 juni merkte het lid der directie ir O. J. van der Vorm onder andere op: „Een team, dat zich met elan inzet, zal niet alleen de concurrentiepositie handhaven, maar het wijst behalve de weg naar een hogere wel vaart ook die naar het vinden van plezier en vol doening in het werk". En het kan niet anders of de mensen, die de „Westerkerk" hebben gebouwd, hebben hun han den met plezier gebruikt, gezien de fraaie vorm en lijn die dit prachtige schip heeft gekregen. Vooral toen het nog op de helling lag, was dat goed te zien. Die gestroomlijnde vorm maakt het mede mogelijk, dat dit toekomstige lid van de VNS-vloot in geladen toestand 21 mijl zal kunnen lopen. Het is haast een charmant schip te noemen, dat mevrouw H. Zijlstra-Bloksma ten doop hield. Tijdens de receptie zou ir Van der Vorm zeggen: „De doop en de tewaterlating van de „Wester kerk" is door mevrouw Zijlstra op een voortref felijke en charmante wijze verricht". De stapelloop verliep vlot, eigenlijk zo „gladjes" als het goede gebruik wil; niets ging er scheef. De ontvangst van mevrouw Zijlstra. Toch blijft het elke keer weer een spannend mo ment met een eigen sfeer. Een sfeer ook, die be paald wordt door de feestelijke entourage. Stemming Belangstellenden verdrongen zich rond de hel ling. Daarbij waren ook honderden leerlingen van diverse scholen, alsmede een aantal uitgenodigde gehandicapten. De officiële tribune was goed be zet. Wapperende vlaggen zorgden voor het fees telijke tintje en de plezierige stemming werd nog meer aangezet door het optreden van de WF- Harmonie. Na de woorden van mevrouw Zijlstra ,,lk doop u „Westerkerk" en wens u een behouden vaart" klapte - zoals gebruikelijk - met een doffe dreun een fles champagne tegen de boeg. Luid reso neerde het geluid in het lege inwendige van het schip. Het gleed vervolgens voorbeeldig in het gastvrije water van de „Nieuwe Waterweg". Dat gebeurde onder luid getoeter van in de buurt zijnde schepen. Ijverig schoten WF-slepers toe om de „Westerkerk" op te vangen en aan de wal te brengen. De afwerking kon beginnen! Even een praatje vooraf. Mevrouw Zijlstra verricht de teivaterlating. 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3