UIT DE ONDERNEMINGSRAAD zijn voorbeeldige acoustiek, waaraan ook ver bonden de naam van Rembrandt, waarvan ge schreven staat: Wiens poovere laatste en nog altoos onbekende rustplaats binnen den dagelijk- schen boog des toorens schaduw ligt". Hij had waarderende woorden voor mevrouw Zijlstra op wie hij een toast uitbracht. Hij be dacht haar met een fraaie broche. Zij was bijzonder ingenomen met het feit dit schip te hebben mogen dopen. De heer Van der Vorm was zij erkentelijk, omdat hij haar weg-wijs had gemaakt: „U heeft me zelfs de onderkant van het schip laten zien". Zij wenste WF geluk met de bouw en hoopte, dat er nog vele schepen ge bouwd zullen worden. En alles bij elkaar geno men: „Het was een onvergetelijke dag voor mij". Aan de VNS schonk zij een gastenboek. Het lid van de directie van de VNS, de heer H. Harinck, wenste de Raad van Bestuur en de directie van WF geluk met de geslaagde stapel loop. „Het is niet het eerste schip, dat u voor ons heeft gebouwd. Het laatste was ons vlaggeschip „De Randfontein" in 1958. Dat schip gaat het nog goed, tenminste: op technisch en nautisch ge bied", schertste hij. Dankbaar was hij, omdat de opdracht in Neder land kon worden geplaatst. „De samenwerking is goed. Maar als het schip eenmaal vaart, zullen we pas kunnen zeggen of de offers, die zijn ge bracht om de opdracht in ons land te kunnen houden, het waard zijn geweest". Japan Een moedermaatschappij van de VNS heeft aan een Japanse werf opdracht gegeven voor de bouw van twee gelijksoortige schepen. „Dat zal in de toekomst een mogelijkheid geven tot een goede vergelijking. Ik zeg dit, omdat u nog meer zorg aan de afbouw zult besteden dan u reeds van plan was te doen". Het ligt in de bedoeling, dat de „Westerkerk" op Australië gaat varen. De heer Harinck vond: „Het is een aanbeveling, dat de werven kennis nemen van de technische ervaringen, tijdens de vaart van een schip opgedaan. Dat kan later bij de bouw van een nieuw schip van pas komen". De naam „Westerkerk" is, als eerder opgemerkt, ontleend aan de bekende Amsterdamse kerk, waarvan de dominé en president-voogd op de re ceptie aanwezig waren. De andere schepen gaan heten: „Willemskerk" (naar de bekende Haagse kerk), „Waalkerk" (een gefingeerde naam, maar met de gedachte aan de Rotterdamse Waalha ven) en „Wissekerk" (naar het Zeeuwse plaatsje). Tot mevrouw Zijlstra zei de heer Harinck: „Wij hechten veel waarde aan de symbolische daad van het dopen. Een doopster kiezen wij met veel zorg uit". En verder: „Als de „Westerkerk" in de toekomst de klippen kan omzeilen, zoals uw man de economische klippen in Nederland omzeilt, zijn we al een heel eind". Tenslotte vertelde het hoofd van de Guido de Bresschool, de heer J. Noorman, uit Vught, dat zijn school de „Westerkerk" zal adopteren. Al eerder had deze school twee „Kerk -schepen geadopteerd. Deze zijn echter door de rederij De heer en mevrouw Zijlstra bekijken het door de heer Van der Vorm zo juist aangeboden album met foto's van de doop en tewaterlating. In de vergadering van woensdag, 24 mei 1967 besprak de directie met de O.R. het financiële jaarverslag 1966. Onze directeur, ir J. E. Woltjer, gaf aan de O.R. een zeer gedegen uitleg over het verslag. Er werden door de O.R. vele vragen gesteld, niet alleen naar aanleiding van het financiële verslag, maar ook betreffende de werkzaamheden in het bedrijf en de afdelingen. Over de voorhanden zijnde werken en het aan trekken van werk werd van gedachten gewisseld. Uit hetgeen de directie omtrent verschillende zaken aan de O.R. meedeelde, bleek dat zij van mening is dat het aantrekken van werk in de hui dige concurrentiesituatie zeer moeilijk is en dat we allen in ons bedrijf datgene moeten doen om daaraan het hoofd te kunnen bieden. Indien allen daaraan hun bijdrage leveren, kun nen we de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. B'' Opdonderdag,8juni, hield de heerC. H. Meeuwisse voor de O.R. een lezing over Productie en Be drijfsorganisatie in Reparatie en Nieuwbouw. In zeer uitgebreide zin gaf de heer Meeuwisse de O.R. een toelichting op alle moeilijkheden, welke aan de dag treden bij het organiseren van onze karweien. Men kan zich als leek haast niet voorstellen wat 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 6