er allemaal moet gebeuren, wil b.v. een groot kar wei goed kunnen verlopen. Heel de organisatori sche opzet moet op rolletjes lopen, anders zijn de gevolgen zeer nadelig voor allen, die er mee te maken hebben. Onverschillig of het nu de Plan ning, de Inkoop, de verdeling van werkkrachten of de beproevingen betreft, het moet allemaal in orde zijn. Wat hierbij wel het scherpst naar voren kwam, was ,,de samenwerking". De samenwerking tus sen personen en groepen! Deze is in een bedrijf als het onze onontbeerlijk. Niet alleen het „eigen werk" is hierbij belangrijk maar ook of men helpt, zodat een ander met z'n werk ook vooruit kan. Ook de verscheidenheid van inzet was een aspect, dat met elkaar bespro ken werd. B.v. als men in het éne beroep een tekort heeft, dat de andere beroepen dan even bijspringen, zodat men dan daarvoor geen ande ren van buiten behoeft aan te trekken. Verder het kostenbesef! Velen zijn er maar nauwelijks van op de hoogte welke kosten er nog meer bestaan dan alleen maar het loon. De voorbereidingen, de dienstverlening van an dere bedrijfsdiensten, het verloren gaan van tijd door stagnaties, enz.; het zijn alle posten, die met elkaar uitmaken of wij een karwei tegen een be paalde prijs kunnen maken en op de markt kun nen veroveren. In deze bijeenkomst werden vele vragen gesteld, welke op een plezierige en open manier werden beantwoord. Dank zij de zeer goede uiteenzetting kreeg de O.R. een gedegen inzicht wat er allemaal komt kijken om een zo groot bedrijf als het onze goed te leiden en te laten functioneren. BI. In de vergadering van 14 juni werden de volgende punten besproken. 1. Ingekomen stukken. Van de Hoofdtariefcommissie bereikte de Onder nemingsraad een voorstel om tot een nieuwe op stelling en werkwijze van de groepscommissies te geraken. In een gesprek hierover besloot de O.R. hiervoor een commissie te benoemen, welke dit onderwerp zal bestuderen om een afgerond voorstel aan de Raad voor te leggen. De commis sie zal bestaan uit de heren J. Steenbergen, F. Jung, J. Eijkenboom, T. Kuypers en C. de Borst. 2. Beantwoording vragen uit de vorige verga dering. Op de vraag om ook voor warm water te zorgen in het nieuwe compressorgebouw deelde de voor zitter mede dat onderzocht wordt om daar in te voorzien. Wat de opzet en werkzaamheden van de Revalidatie betreft zal dit na de inwerking treding van de W.A.O. opnieuw bekeken worden. Op de vraag over het verstrekken van speciale zeeppasta antwoordde de voorzitter dat men ge zien de zeer hoge kosten hier niet toe over zal gaan. Verder gaf de voorzitter op de vraag wat er met het wachtlokaal „De Moriaan" gaat gebeuren ten antwoord dat hierover een rapport bij de directie ligt. De vraag of ons bedrijf ook een knutselwerkplaats zou kunnen inrichten, beantwoordde de voorzitter als volgt; Gezien de grootte van ons personeel, het verstrek ken van gereedschap en het toezicht wat hierop gehouden moet worden, ziet de directie hiertoe voorshands geen mogelijkheden. 3. Verlenging Reparatie overwerkvergunning. De Ondernemingsraad ging accoord met een aan vraag voor verlenging van de Reparatie overwerk vergunning voor het derde kwartaal. 4. Mededeling voorzitter. Ten aanzien van de per 1 juli ingaande arbeids tijdverkorting deelde de voorzitter de plannen hierover aan de Raad mede en de bekendmaking hierover zal zo spoedig mogelijk ter kennis van het personeel worden gebracht. 5. Wijzigingen ingevolge de C.A.O. en gewijzigde Ziektewet per 1 juli a.s. De wijzigingen, welke in het raam van de C.A.O. en de gewijzigde Ziektewet per 1 juli a.s. zullen ingaan, werden door de heer Kollewijn aan de Ondernemingsraad uiteengezet en toegelicht. Het personeel zal hiervan zo snel mogelijk in kennis worden gesteld. 6. Rondvraag. Op een vraag van een lid of het mogelijk is ook de „Nieuwbouw" bij het roulatiewerk op zater dag te betrekken, antwoordde de voorzitter dat dit niet kan, omdat het niet bij de instelling van de roulatiedienst is afgesproken. Naar aanleiding van de vraag of er bij de arbeids tijdverkorting voor een deel van ons bedrijf een afwijkende werktijd ingesteld mocht worden, zei de voorzitter dat dit niet in de bedoeling ligt. Op de vraag of er na 1 juli a.s. ook een beambte- lid in de Ziekenkascommissie opgenomen wordt, antwoordde de voorzitter dat de Bedrijfsvereni ging dit nog nader zal regelen. Naar aanleiding van de vraag of op de loonzak jes het telefoonnummer van het bedrijf kan wor den gedrukt, dit in verband met de ziektemel ding, dacht de voorzitter dat dit wel zou kunnen. Ook zal bekeken worden of er een betaalkas bij kan komen voor de mensen in kleedlokaal A. B. In antwoord op de vraag, gesteld over de verho ging van het busgeld, zei de voorzitter, dat alle kostenstijgingen in de per jaar overeengekomen loonsverhogingen ingecalculeerd zijn. BI. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 7