BENELUXTUNNEL BRENGT OEVERS BIJ ELKAAR „VOLKSBOND" EN ONS KOPJE KOFFIE! Op donderdag 18 mei j.l. had de Ondernemings raad een gesprek met de directeur van de „Volks bond", de heer L. A. C. Timmerman. Deze had te kennen gegeven graag eens met de Onderne mingsraad te willen spreken over de werkzaam heden van zijn vereniging. De Volksbond is nl. geen bedrijf maar een vereniging, welke indertijd werd opgericht om de arbeiders door het be schikbaar stellen van ,,koffie"huizen te bescher men tegen drankmisbruik. Vroeger werden vele havenarbeiders en ook andere arbeiders in de kroegen aangenomen en uitbetaald. De schaft tijden werden meestal in de kroeg doorgebracht. Dat door deze omstandigheden veel van het ver diende loon bij de kastelein achterbleef laat zich begrijpen. Bij het instellen van eigen schaftloka len en kantines op de bedrijven zijn deze om standigheden natuurlijk snel veranderd en ging de Volksbond er toe over om deze schaftlokalen en kantines voor de bedrijven te gaan verzorgen. Thans, vertelde de heer Timmerman, beheert de Volksbond in het rayon Rotterdam méér dan hon derd kantines en worden daar jaarlijks pl.m. 18.000.000 koppen koffie, pl.m. 5000 koppen soep en pl.m. 320.000 maaltijden geleverd. Dit even ter illustratie welk een omvang dit heeft aangeno men, die nog steeds toeneemt. Ook vertelde hij, dat de Volksbond dit doet met 500 man personeel en er op gericht is dit zo goed koop mogelijk te doen. Hoewel de Volksbond géén winstmakend bedrijf is - het bestuur werkt nl. „pro deo" -, zijn er na tuurlijk toch tal van zaken die de consumptie duurder kunnen maken dan eigenlijk nodig is. Verlies en breuk van serviesgoed bijv. vervullen de Volksbond altijd met zorg. En daarbij komt na tuurlijk aanschaf, outillage en loonkostenstijgin gen welke de prijs van de consumpties beïnvloe den. De heer Timmerman vroeg de Onderne mingsraad dan ook daar waar het mogelijk was zijn medewerking te geven om deze zaken zo goed mogelijk te laten verlopen. Ook de O.R. liet zich in deze niet onbetuigd en vuurde vele vragen op de heer Timmerman af, die ze beantwoordde of er notities van maakte om ze t.z.t. te benutten. Tot slot gaf de heer Timmerman de O.R. de ver zekering, dat het de bedoeling is van de Volks bond om mede door middel van opmerkingen en suggesties van iedereen tot een zo goed moge lijke dienstverlening te geraken. Hij staat daar ten volle voor open. Het was een bijzonder plezierige gedachte om op deze manier eens een gesprek te voeren over datgene waarover in het bedrijf nogal eens ver schil van mening bestaat en waarbij scherp naar voren kwam welke belangrijke rol het verstrek ken van ons kopje koffie speelt in onze huidige samenleving. Bl- Met de opening van de Beneluxtunnel door H. M. de Koningin op 5 juni jl. is weer een stap gezet op weg naar de voltooiing van de „Ruit rond Rot terdam". Daarmee wordt bedoeld: het stelsel van wegen en kunstwerken, dat het in de toekomst mogelijk gaat maken, dat veel doorgaand verkeer niet meer door Rotterdam en Schiedam hoeft te gaan. Bovendien zal hier-en-daar het lokale ver keer zeker van dit nieuwe wegennet gebruik gaan maken. Tot dit hyper-moderne stelsel in opbouw behoort ook onder andere de Van Brienenoordbrug in het oostelijk deel van de ruit. En nu dus in het westen de Beneluxtunnel: onder- Audrey Hulster - dochtertje van de opzichter van de werk zaamheden - biedt Koningin Juliana een ruiker aan. Links Burgemeester H. Roelfsema van Schiedam. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 8