Jubilea H Het is een stralende zomerse dag wanneer ir J. E. Woltjer de jubilarissen van de maanden mei en juni toespreekt. De viering van een jubileum, aldus de heer Woltjer, is niet alleen maar bedoeld als een feest je, maar ook als een markering in het leven van iedere jubilaris. Het betekent, dat een zekere mijl paal is bereikt. In deze periode werd door samen werking gebouwd aan de groei en bloei van het bedrijf. En daar het leven zó vlug gaat, is het goed om zo nu en dan zelf stil te staan. Eén van de jubilarissen is reeds in 1924 in dienst getreden. Wat is er sindsdien niet allemaal ge beurd? In het zojuist verschenen W.F.-Nieuws kunnen wij zien, dat men toen bezig was met de bouw van dok 3, dat nu in Rotterdam ligt en waar in inmiddels het 4000ste sohip werd gedokt. Aan al die schepen hebt u meegewerkt, niet alleen aan de direct productieve uren, maar ook aan de in terne opbouw van het bedrijf. Het is een bedrijf met verschillende facetten, het heeft thans zelfs een zee- en een landbeen. Het is voortgekomen uit een bedrijf dat in 1854 is opgericht en waaraan u uw krachten heeft gegeven. Daarom is het goed om op de laatste vrijdag van de maand de jubi larissen te ontvangen en te danken voor alles wat zij voor het bedrijf deden en doen. De heer Woltjer speldt de heer Van Tiel zijn insigne op. Hartelijk bedankt de heer Woltjer ook de echtge noten van de jubilarissen, die in stilte veel voor het bedrijf hebben gedaan en misschien wel eens in stilte hebben geleden, wanneer we denken aan vele overuren, die vaak onverwachts door de ju bilarissen moesten worden gemaakt. Dan verzoekt de heer Woltjer de heren G. de Boer en C. Brand naar voren te treden. Naast het feit, dat de directie u vandaag bijzonder dankt voor het werk, dat u gedurende 40 jaar voor het bedrijf hebt verricht, is er nog iets an ders. De directie heeft n.l. van de Burgemeester van Rotterdam het verzoek ontvangen u mede te delen dat het H.M. de Koningin heeft behaagd om u beiden toe te kennen de ere-medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De gedecoreerden C. Brand en G. de Boer. Dit betekent een erkenning voor wat u in uw le ven hebt gedaan, voor de plaats die u in de maat schappij hebt ingenomen. Vervolgens spreekt de heer Woltjer de andere ju bilarissen toe, onder wie ook twee dames, en heeft voor ieder een persoonlijke noot; zeer zeker wanneer blijkt, dat de heer Woltjer ook goed thuis is in de familierelaties van de jubilerende werknemers. Y. D. DANKBETUIGINGEN Hierbij zeg ik allen dank voor de belangstelling, die ik bij het overlijden van mijn man mocht on dervinden. Mevr. G. C. van Wijk-Bezemer. Dankbetuigingen werden verder ontvangen van: G. de Boer 40-jarig jubileum. L. Bongers, A. den Haan, J. de Vries, D. N. van Tiel, L. van Haaien, C. A. Koene, A. J. van Wijk 25-jarig jubileum. J. H. Huisman, M. Ulrich, F. A. Groenhorst, J. Koenderman, J. J. Kuiters, F. van Schaik, A. Schippers, afscheid wegens pensioengerechtigde leeftijd. 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 15