I mdte/wal Hoofd erbij - Kruising vrij! Lisnavewerf geopend m moer VANAF 1 JULI SPREKEN DE STREPEN 1 Voor een deel, want het resteren de en eigenlijk het belangrijkste aandeel in deze veiligheid komt nog steeds voor rekening van de men sen die er mee werken en hun lei ding. Het gaat om de manier waar op zij met hun hijsgerei omgaan. Veilig werken met hijsmateriaal kan worden bevorderd door het volgen van vier richtlijnen: Kies het juiste hijsgereedschap. Inspecteer op deugdelijkheid vóór het gebruik. Gebruik hijsgerei vakkundig. Bewaar doelmatig en zorg- of laat zorgen - voor geregeld onderhoud. Door deze vier richtlijnen tot uw devies te maken en op te volgen is het mogelijk de veiligheid bij het hijsen te bevorderen en op te voe ren. Punt één Veiligheid! A. P. Een groot aantal ongelukken dat op kruispunten plaatsvindt kan voorko men worden, wanneer alle bestuur ders van voertuigen zich houden aan de volgende gedragsregels: - Weest bij het naderen van een kruising extra oplettend, zodat u de tijd heeft om alles wat er op en om de kruising gebeurt in u op te ne men en de vereiste maatregelen te treffen. (Zoals bijvoorbeeld: snel heidsaanpassing, tijdig afremmen, stoppen, richting aangeven, voor sorteren, enz.). - Weest bedacht op langzaam ver keer. (Rechtdoorgaande voetgangers mogen niet door afbuigend verkeer op dezelfde weg gehinderd worden). - Betracht duidelijkheid bij het richting aangeven en voorsorteren en houdt er tevens rekening mee dat andere weggebruikers onduide lijk kunnen zijn. - Houdt u ook bij en op kruisingen aan de voorrangsregels, maar STA niet op uw voorrang als u merkt dat dit de veiligheid op de kruising in gevaar brengt. - Zorg te allen tijde dat u niet op de kruising hoeft stil te staan (bij voorbeeld om voorrang te verlenen). Teneinde een chaos op kruispunten te voorkomen wijst het Verbond voor Veilig Verkeer er met klem op dat wanneer er gewacht moet worden op verkeer van rechts, dit wachten dient te geschieden vóór de aanwe zige of denkbeeldige stopstreep. Zijne Excellentie Admiraal Americo Deus Rodrigues Thomaz, president van de Republiek Portugal, heeft op 23 juni jl. de nieuwe werf van Lisnave ge opend Het hoogtepunt was het in gebruik stellen van het grote dok, dat geschiedde door een druk op een knop, waardoor het kon vollopen. Het Portugese passagiersschip „India" was het eerste schip, dat werd gedokt. President Thomaz benoemde tijdens de feestelijkheden het lid van onze directie de heer ir O. J. van der Vorm, tot „Comendador da Ordem de Merito Agrigola e Industrial" (oftewel: Commandeur in de Orde van Handel, Landbouw en Industrie). Ook directieleden van de overige in de Lisnave werf deelnemende buitenlandse werven (t.w.: De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, De Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw Maatschappij en de Zweedse werven Eriksberg en Kockum) kregen deze onderscheiding. Zeer veel genodigden hebben de opening bijgewoond. De inzegening ge schiedde door Kardinaal-Patriarch D. Manuel Congalves, waarna diverse toespraken werden gehouden. Technische gegevens van deze werf publiceerden wij reeds in eerdere gaven van het WF-Nieuws en wij verwijzen dienaangaande naar onze num mers van januari en februari 1967. Een onderbroken streep r wel overschreden worden Staan er 2 strepen op de weg, dan geldt voor u de dichtstbijzijnde. DusA mag wel overschrijden. B mag niet overschrijden Vanaf 1 juli is het verboden een ononderbroken streep op de rij baan te overschrijden. Waar zo'n streep is aangebracht mag u dus ook niet links afslaan 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 18