3111 I wmsSSBmm Kaft VERENIGING 3e leerjaar Pijpenbewerkers met de heren Van Collenburg en Torenvliet. 3e leerjaar Machine Bankwerkers, zonder de heren Van der Hucht en Meyer. 3e leerjaar Scheepsmetaalbewerkers met de heer H. Kreft. Afscheid Bij het afsluiten van het cursusjaar 1967, hebben staf en leerlingen afscheid genomen van twee leraren, die samen 48 jaar onze school hebben gediend, te weten de heren Van Collenburg en Koenderman. Het behoeft hier geen betoog welke plaats beide heren in onze schoolgemeenschap hebben inge nomen. Hiervan getuigden de vele sprekers, o.a. ir B. Wilton. In hartelijke bewoordingen werd dank gebracht voor de vele werkzaamheden, die met plezier, optimisme en doorzetting werden ver richt. Diverse cadeaus werden door de sprekers over handigd, cadeaus die duidelijk maakten, dat de 65-jarigen nu tijd krijgen zich aan hun hobbies te wijden. Valk. HARMONIE Op zaterdag 10 juni heeft de Harmonie deelgeno men aan een muziekfestival voor bedrijfsorkes- ten. Dit festival werd georganiseerd door het har monieorkest van Vredestein in Den Haag en ge houden in de Kurzaal in Scheveningen. 's Morgens om 10 uur was er een officiële ont vangst van de dirigenten en besturen der deel nemende korpsen. Hierna werd een korte muzi kale mars gemaakt door alle deelnemers, die o.a. voerde over de Scheveningse boulevard. Het festival werd om 1 uur 's middags geopend door de heer Verloop, directeur van Vredestein, die voor deze dag speciaal zijn vakantie in het buitenland had onderbroken. In zijn openings woord zei hij onder meer dat het doel van dit festival was de bedrijfsverenigingen meer met el kaar in contact te brengen. Het ging er niet zozeer om wie nu wel de beste prestatie kon leveren, zodat er geen prijzenrangsohikking gemaakt zou worden. Wel was er een deskundige jury aanwe zig, bestaande uit de heren Gijsbert Nieuwland, Jos Moerenhout en Kees van Baaren. Achteraf zal een kritisch verslag van de uitge voerde werken worden opgestuurd aan de deel nemers van het festival. Elk korps had vier werken moeten instuderen. Voor het optreden van elk korps werden door de jury hieruit twee werken gekozen. Alle hebben hun best gedaan zo goed mogelijk voor het voet licht te treden. Zonder de andere tekort te doen vermelden we de sublieme prestatie van het har monieorkest van De Staatsmijnen uit Heerlen. Naast de uitverkoren werken voerde dit korps op verzoek het symfonisch gedicht Les Préludes uit en wat hierin te beluisteren viel was wel van zo'n hoge kwaliteit, dat wij ons gelukkig prijzen dit te hebben mogen horen. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 21