Na het diner, dat werd aangeboden door Vre- destein, volgde 's avonds nog het optreden van een korps, waarna de heer Verloop weer het woord nam. Hij bedankte allen voor hun mede werking en zei te hebben genoten van de muzikale prestaties. Vervolgens bood hij met enkele toepasselijke woorden de voorzitter van elke vereniging een mooie herinneringsbeker aan. Hij sloot het fes tival met de hoop uit te spreken, dat het volgend jaar een herhaling zal plaats vinden. Het bestuur. HARMONIE AFDELING TAMBOERS Op zaterdag 17 juni mochten wij getuige zijn van het 2e nationale drumbandconcours te Numans- dorp. Evenals het vorige jaar werd dit concours georganiseerd door het plaatselijk fanfarekorps „Wilhelmina". Onder de deelnemers bevond zich ook het tamboerkorps van onze harmonie. Het was een hernieuwde kennismaking met Nu- mansdorp, want ook in 1966 werd aan het con cours deelgenomen. De weersomstandigheden waren gunstig, zodat men een prettige dag tegemoet kon zien. Vol goede moed was men dan ook om half twaalf 's morgens per bus uit Schiedam vertrokken. Nadat met enig oponthoud de beruchte Baren- drechtse brug gepasseerd was, troffen we reeds een goede stemming aan onder de dames en he ren tamboers. Na aankomst te Numansdorp bleek restaurant 't Schippershuis een goede gelegenheid om de lunch te gebruiken. Het concours, dat om één uur een aanvang nam, werd om drie uur onderbroken voor een défilé van alle deelnemende korpsen, dat werd afgeno men door de burgemeester van Numansdorp. Hierna volgde het tweede gedeelte van de wed strijden, waarin ook onze tamboers aan de beurt zouden komen. Volgens de reglementen van het concours moes ten twee werken worden uitgevoerd, t.w. een loop mars en een staande mars. De loopmars werd het eerst uitgevoerd, waarna direct werd doorgemar cheerd naar het terrein, waar de staande mars ten gehore gebracht zou worden. Het aanmarche- ren en opstellen voor de jurytent was voor ons reeds een verrassing. Door middel van een korte exercitie werd een zeer fraaie opstelling verkre gen, hetgeen we van geen van de andere deelne mers hebben gezien. Hiervoor kreeg men dan ook een pluimpje van de jury. Voor zover wij konden beoordelen werd het mu zikale gedeelte goed uitgevoerd, zodat we met enig vertrouwen de uitslagen tegemoet konden zien. Toch hebben we met spanning gewacht tot het zover was. Met vreugde konden we vernemen, dat ons tamboerkorps in de afdeling Uitmuntend heid een puntentotaal had gekregen van 169,'1 hetgeen betekende dat een eerste prijs was be haald. Dit leverde een grote beker op, doch aangezien tevens het hoogste aantal punten in de genoemde afdeling was behaald, volgde er een tweede, nog grotere, wisselbeker. Een mooie beloning voor de toewijding waarmee men zich had voorbereid op deze dag. Na afloop van het concours werd 't Schippers huis weer opgezocht, waar de stemming ten top steeg. De tamboer-maitre, de heer Meijer, kreeg hier als blijk van waardering een prachtige plant aangeboden. Het hoeft geen betoog, dat te vlug de thuisreis moest worden aanvaard. We hoeven er echter niet aan te twijfelen dat volgend jaar de behaalde wisselbeker op waardige wijze zal worden ver dedigd. Het bestuur. AFDELING W.F.-KOREN Enige tijd geleden besloten de besturen van het W.F. dames- en W.F. mannenkoor, met instem ming van hun leden, de repetities voortaan geza menlijk te houden. Gezien het goede repetitiebezoek blijkt dit een juist besluit te zijn geweest. De koren hebben nu een behoorlijke basis gekregen om zich tot een groot geheel te ontwikkelen. Om tot dit doel te geraken worden, met deze, zo wel dames als heren uitgenodigd ter kennisma king één van de repetities bij te wonen. De repetitie-avonden worden gehouden iedere donderdag in het gebouw van Christelijk Sociale Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. Beide koren zingen op dinsdag 5 september 1967 te Leersum en zaterdag 9 september 1967 te Breda. Op een nog nader te bepalen datum zal op uitnodiging van de Schiedamse Gemeenschap in het St. Jacobsgasthuis te Schiedam een con cert worden gegeven. Dus activiteiten genoeg. De besturen. AFDELING KLAVERJAS Van de Klaverjasvereniging Erasmus" ontving het bestuur een dankbetuiging voor de onlangs gehouden return-wedstrijd, waaraan tevens een bezichtiging aan de werf werd verbonden. Alle leden wordt hierin hartelijk dank gezegd voor de ontvangst. GEVONDEN aan boord Hr. Ms. 'kruiser De Ruijter, een zwarte portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij afdeling Beveiliging. 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 22