Plezierig dagje uit! OUD-WERKNEMERS MET BOOT EN BUS NAAR RHENEN De man in de bus zucht: Eigenlijk duurt zo'n dag te kort, 't is geweldig!" En iedereen is het met hem eens. De meningen over het dagje uit van de oud-werknemers van WF met hun echtgenotes stemmen vrijwel overeen: „Een heerlijke dag, die best langer had mogen duren en wat een orga nisatie!" Donderdag 15 juni was de laatste tocht naar Rhenen van een serie van drie, waaraan ruim 2400 mensen hebben deelgenomen. „Je zou wel eens ergens anders heen willen, want ieder jaar hetzelfde: 't is wel leuk, maar toch vindt iemand. Vergoelijkend vult hij aan: „Je kan je wel indenken, dat het moeilijk is om voor zo veel men sen een andere tocht uit te stippelen en op touw te zetten". Een veel gehoorde uitroep is: „Er is geen zaak, die dit voor zijn oud-werknemers over heeft". Fotograaf Dingjan en ik zijn de laatste dag meege- togen om enige impressies op te doen. Wij verge zelden de groep, die met de boot naar Tiel voer om vandaar met de bus naar Rhenen te gaan. Een andere groep deed de reis andersom: van Schiedam met de bus naar Rhenen, van Rhenen met de bus naar Tiel, waar op de boot (richting Rotterdam) werd overgestapt. Nog ruim voor 8 uur komen de eersten naar de Oosterkade in Rotterdam, waar de „Erasmus" gemeerd ligt. 't Is nog fris. De zwakke stralen van het doorbrekende zonnetje doen hun best. Een paar witte wolken weigeren aanvankelijk hun me dewerking, maar zullen in de loop van de dag moeten zwichten. Puffend heet zal het echter niet worden, gelukkig niet. De heer Van Doorn:... gezellig, je komt ran die oude snuiters tegen Inscheping De inscheping gaat van het bekende leien dakje. De mensen van de Afdeling Personeelsadministra tie kijken toe en geven aanwijzingen. Lieftallige serveersters delen bij de loopplank lunchpakket ten uit. Ook doosjes bonbons geven de inscheping nog meer fleur. V Is nog wat frisjes aan dek Ruim 400 man aan boord, geen kleinigheid. Om streeks 8.15 uur zoekt een tjokvolle „Erasmus" haar vaarroute op. Gezellig zitten de passagiers rond de tafels geschaard. Handige meisjes van de Volksbond serveren koffie met gebak. Daar door verdwijnen de laatste slaaprestjes. Het betekent tevens het einde van de eerst wat onwennige stemming. Er ontstaat een genoege- lijk geroezemoes, verhalen komen los, oude ken nissen worden gegroet. De heer Van Doorn (73), oud-brander, drukt zich als volgt uit: ,,'t Is gezellig. Je komt weer van die oude snuiters van vroeger tegen. Ik ga al voor de achtste of negende keer mee. Straks als de vrouw verzadigd is, sta ik op en ga wat rondscharrelen en een praatje maken. Ik kan niet tegen stilzitten". Binnen is het behaaglijk, zo uit de wind. Op het dek zijn niettemin een paar moedigen, die het straffe windje trotseren om een frisse neus te halen. De heer Van der Graaf meent: „Die polders zijn mooi vlak, daar houden de buitenlanders van. Trouwens, wij vinden de bergen in het buitenland weer mooi". Broodjes De weduwe Maissan, die haar schoonmoeder heeft meegenomen, vindt het varen op de rivieren 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 3