buitensjouwer bij de Nieuwbouw. Ik vond het al tijd geweldig. Ik zou zo wel terug willen. Trouwens, meneer Wilton is nog op mijn 50-jarig bruilofts feest geweest. Ik was altijd weinig thuis door mijn werk. Maar dankzij WF heb ik toch altijd het brood voor mijn vrouw en negen kinderen kunnen verdienen Als ik afsoheid van hem neem, roept hij: „Je mag best een foto van mij nemen, hoor!" „Dat heeft meneer Dingjan al gedaan, toen u het niet in de gaten had". „Oh, dan is het goed lacht hij gerustgesteld. „Want ze weten wel wie Gerrits is De heer Van Dijke (76) heeft het eveneens naar zijn zin. Hij zat vroeger bij de Terreindienst. „Daarvoor werkte ik in de tuinbouw, toen was ik in de weer van 5 uur tot 7 uur en bij Wilton van 7 tot 5 uur, een hele verbetering. Hoe ik het vind met pensioen te zijn? Nou, eerst wilde ik terug, nu niet meer. Met die boottochten gaan mijn vrouw en ik altijd mee". „Ik ga mee voor het verzetje, al voor de vierde keer", vertelt de weduwe v. d. Ree-v. d. Stoep, „het is alleen vervelend, dat ik vervroegd mee mag; ik ben weduwe. Je moet echter wat te doen hebben, hè?" Tiel In Tiel stapt het gezelschap gezellig koutend van boord. De jassen liggen over de armen gevouwen. Het is heerlijk warm geworden. Een paar grote wolken liggen nagenoeg stil tegen de blauwe lucht geplakt. De heer Van de Noort ontpopt zich als een ware reisleider. De bussen komen aanrij den en de passagiers klimmen er uit om onder lei ding van de heer v. d. Bosch aan boord te gaan, waarna de „Erasmus" naar Rotterdam stevent. Onze groep gaat naar Rhenen. Wij hebben als chauffeur de heer De Gast; behalve chauffeur schijnt hij ook reisleider annex conférencier te zijn. De waardering hiervoor blijkt uit de vele reacties. In de bus vertelt de heer Blazer, die sedert twee jaar is gepensioneerd: „Je kan de tocht beter ma ken, zoals wij nu doen. Ga je eerst met de bus, dan duurt het zo lang eer je koffie krijgt, dat vind ik niet gezellig. En de bootreis gaat je dan te lang duren. Maar ze doen het elk jaar om-en- om, zo veel mogelijk, heb ik gemerkt en dat is wel fijn". De heer Schilten gaat al voor de zevende keer mee, evenals zijn vrouw. „Ik kijk er elk jaar naar uit. Je komt je oude collega's tegen, da's gezel lig". Hij heeft nog meer gezegd, doch de bus be gint enorm te hobbelen en wat ik vrees, komt uit, aohteraf blijken mijn aantekeningen erger dan spijkerschrift, zelfs onleesbaar voor „de mees ter" Echter, de heer Schilten had niets dan positieve geluiden voor dit fraaie uitstapje. Dat is zeker. overtstappen in Tiel Ouwehand In Ouwehand's Dierenpark vindt het gezelschap rust op een groot terras voor een vijver met eilandjes, waarop drie apen lustig rondbuitelen. Later wordt er 'in de grote zaal met volle over gave gegeten. Met glimmende wangen en een hoog-rode kleur vertelt iemand de heer Van de Noort, dat hij zo vrij is geweest voor de derde keer zijn bord bij te vullen. De algehele tevreden heid is groot. En wat wil je: eten is een zeer be langrijke zaak. Zo iets behoor je eigenlijk met je hart te doen in plaats van met je mond! leuke apen, daar in Ouwehand's Dierenpark 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 5