UIT DE ONDERNEMINGSRAAD L. TIMMERS ijzerwerker 25 jaar G. J. WIJZENBROEK kraandrijver 25 jaar Op vrijdag 6 oktober 1967 kwam de Onderne mingsraad in vergadering bijeen in de cantine aan de kop van de haven ie Schiedam. In deze vergadering werden de volgende punten besproken: 1. Beantwoording vragen vorige vergadering Op een vraag in verband met de vuilwerkregeling stelt de voorzitter voor om over deze kwestie een gedachtenwisseling te laten plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van de bedrijfsleiding en de Ondernemingsraad. 2. De „Moriaan" Naar aanleiding van de in de vorige vergadering gestelde vragen over de „Moriaan" deelt de voor zitter aan de raad mede, dat hiernaar een onder zoek is ingesteld en dat men zich ernstig beraadt omtrent een oplossing in deze. Hij vraagt de raad om suggesties. 3. Busgeld R.E.T. In de vergadering van 14 juni werd gevraagd of er door middel van bijbetaling op het busgeld aan de R.E.T. gevraagd kan worden hier dan ook kaarten voor beschikbaar te stellen, die de gele genheid geven naast het groepsvervoer ook van andere tram- c.q. buslijnen gebruik te maken. Deze vraag was nog niet aan de R.E.T. gesteld en men zal dit alsnog doen. 4. Reparatie overwerkvergunning De O.R. ging accoord met de aanvraag aan de Arbeidsinspectie om de reparatie-overwerkver- gunning te verlengen voor het 4e kwartaal 1967. 5. Mededelingen voorzitter De voorzitter geeft de O.R. een inzicht in hoe verre men is gevorderd met de eventuele af vloeiing of herplaatsing van het personeel van de Gieterij. De O.R. is van mening, dat hij in het voorafgaan de overleg niet tijdig is betrokken. Voorts stelt hij over de regeling voor de Gieterij enige vragen; de voorzitter zegt toe deze te zullen bestuderen. 6. Machinefabrieken De voorzitter licht de O.R. in over de achtergron den welke er toe hebben geleid, dat men als directie genoopt is de gehele opzet van de Machi nefabrieken aan te passen aan de huidige si tuatie. De O.R. geeft ook te kennen over een en ander bezorgd te zijn en vraagt meer openheid in deze aan het personeel van de Machinefabrieken. De voorzitter antwoordt dat in een gezond bedrijf steeds onderzoekingen en verschuivingen en zelfs opheffing van bepaalde afdelingen zullen optre den. De productie wijzigt steeds en als bedrijf moet men zich daarbij aanpassen. Niettemin is er werk en zeker voor vakmensen die we nog graag willen aantrekken. Er zal in deze een zo groot mogelijke openheid worden betracht. 7. Bronswerk-Fijenoord Chemiebouw De voorzitter geeft de O.R. bekendheid inzake de 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 12