Goed achterlicht ^êLé- ziet u wel! ZORG DAT U GEZIEN WORDT! m nieuw opgerichte werkgroep in ons concern n.l. B.F. Chemiebouw. De bekendmaking zal via het W.F.-Nieuws aan het personeel worden gedaan. 8. Onderhanden zijnde werk De voorzitter geeft de O.R. een tussentijds over zicht van de reparatiewerkzaamheden aan de Nieuw Amsterdam. Volgens het werkschema ver loopt de opdracht goed en er wordt door ons per soneel met goede inzet aan gewerkt. Hoewel er ook flink wat bijkomstige werkzaamheden te verrichten zijn, hoopt de directie dat met inspan ning van allen de afgesproken levertijd kan wor den aangehouden. 9. Harmonisatie De voorzitter geeft de O.R. een inzicht in de op vattingen van de directie om in de toekomst door tal van veranderingen en verbeteringen in het be drijf te komen tot een beter samengaan van per soneel en productie. Ook de raad geeft zijn visie op de komende ont wikkelingen. De voorzitter zegt de raad toe dat hierover zeer binnenkort de besprekingen zullen beginnen. Men zal het personeel regelmatig op de hoogte hou den van de vorderingen in deze. 10. Rondvraag Er werden o.a. vragen gesteld over 't Blaasje, voertuigen op de werf, busvervoer en onderaan nemers. De voorzitter zegt toe deze zaken te zullen onder zoeken en daar een antwoord op te geven. Schiedam, oktober 1967. De secretaris van de Ondernemingsraad. Vernieuw uw lampen om de twee jaar Van goed licht bent u verzekerd wanneer u op gezette tijden alle lampjes vernieuwt. Zo'n zoge naamde groepsvervanging biedt grotere zekerheid dat uw verlichting altijd in orde is. Het Verbond voor Veilig Verkeer adviseert: Is een lamp voor of achter defect, vernieuw dan beide. Om de hoeveel tijd een groepsvervanging moet plaats hebben is afhankelijk van het type auto en de soorten lampjes. Als richtlijn kan worden aan gehouden: elke twee jaar. Wanneer u op regel matige tijden al uw lampen vernieuwt en de con tacten regelmatig op corrosie en verbuigingen controleert of laat controleren, weet u zeker dat u zelf zieten gezien wordt. - o Regelmatige controle van de verlichting kan on gelukken voorkomen en het is beter zelf gebre ken te ontdekken, dan er door uw medewegge bruiker op te worden gewezen. Het is veiliger om bovendien een set reservelampjes bij u te hebben. Een stuk gereedschap (een schroeven draaier is over het algemeen voldoende) kan goede diensten bewijzen, of zelfs noodzakelijk zijn bij het vervangen van een kapot lampje. En heeft u een „gevarendriehoek aan boord?". - o De lichtbundels van de koplampen dienen goed gericht te zijn, maar ook moet worden nagegaan of het lampje goed gecentreerd is. Elke garage houder is thuis op dit terrein en kan het contro leren. Bedenk dat er maar één stand is, waarin de lichtopbrengst het hoogst is. - o Bij een tankstation is het een goede gewoonte om de voorruit van een wachtende auto schoon te maken. Het kan nog beter, als u de pompbe diende vraagt ook even uw koplampen en achter lichten te willen schoonmaken. Goed licht - Ziet u wel! - o In deze tijd van het jaar worden overal verlich tingsacties gevoerd. Vergeet bij uw verlichtings controle vooral de accu niet, want die staat weer voor een zware taak. Vertrouw pas op uw lichten als u de zekerheid hebt dat ze goed kunnen branden. - o Licht in een duistere zaak. Dat is de nieuwe be paling dat u bij nacht en onder ongunstige weersomstandigheden uw verlichting aan moet 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 13