25 JAAR BEMETEL BIJ BF Amersfoort Veiligheidscommissie Bedrijfsschool De Vakschool van Bronswerk-Fijenoord bestaat 25 jaar. Dit heuglijke feit werd 6 oktober gelijk tijdig met de diploma-uitreiking aan de geslaag de leerlingen gevierd. Dit jaar behaalden 40 leer lingen het diploma. In zijn openingswoord wees de heer Andriessen op het nut van een dergelijke opleiding. In de periode 1947-1967 zijn 338 jongens bij BF opgeleid. Daarvan slaagde 77%. Van die 265 leerlingen zijn er nog 171 in dienst ofwel: 51%. Van het totaal aantal, dat in de loop van de tijd het diploma bij BF verwierf, bleven de geslaag den gemiddeld 7 jaar bij BF werken. De heer Andriessen vond de Stichting Bemetel een onmisbare schakel bij de opleiding van goe de vaklieden. Hij reikte de diploma's uit aan de „Bemetel"- en „V.E.V.-leerlingen" en eveneens aan die van de cursus tekening lezen. De heer Langelaan gaf een toelichting op de cursus verwarmingstechniek voor tekenaars. „Hoe goed de bestaande opleidingen ook zijn, zij kunnen geen pasklare mensen leveren voor iedere willekeurige richting. En zeker niet voor onze afdeling Verwarming en Airconditioning, waar de techniek met grote schreden vooruit gaat. Vandaar dat BF een aantal jongelui na een test een bedrijfsgerichte cursus verwarmings techniek heeft laten volgen. Dat in samenwerking met P.B.N.A. In een later stadium kunnen deze jongens de twee jaar durende opleiding tot ver warmingstechnicus volgen. Deze opleidig wordt gegeven onder auspiciën van de A.C.I. (Algemene Vereniging Centrale Verwarmings-lndustrie)", aldus de heer Langelaan. Ook de secretaris van de Stichting Bemetel, mr. F. J. M. Fabius, voerde het woord. Hij wees op de snel voortschrijdende ontwikkelingen in het productie-proces, die haast niet meer zijn bij te benen. Daarom dient een vakman in zijn werk bij te blijven. Een bedrijfseconomische verant woorde opleiding vond hij die opleiding, waarin leerlingen meelopen in het productie-proces. De heer Veenstra - man van het eerste uur - per- scnificeerde 25 jaar vakschool. Hij overbrugde de kwart eeuw door samen met een leerling van het laatste uur - Bertus Kok - de directie drie zonne wijzers (vervaardigd door de leerlingen) aan te bieden als een symbool van de tijd. De heer Peltzer dankte hiervoor. De avond werd opgeluisterd door de aanwezig heid van de ministerpresident van de Nederland se Antillen, dr. E. Jonckheer. Want voor de eer ste keer hebben er leerlingen (5 in getal) uit de West aan de opleiding deelgenomen. Op 4 oktober werd de eerste Veiligheidscommis sie-vergadering van de Bedrijfsschool gehouden in het nieuwe Veiligheidscentrum van de heer Potuyt. De agenda, waarop o.m. de ongevallenbespreking voorkwam, werd vlot doorgewerkt, waarna de heer Potuyt de commissieleden door het Veilig heidscentrum leidde. Op 9 november is de tweede bespreking, dit keer in de Bedrijfsschool. Valk. 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 19