S.S. NIEUW AMSTERDAM H.M. KRUISER "DE RUYTER" SCHIET ROOS! Wij herinneren het ons nog allemaal heel goed, dat niet zo lang geleden de „De Ruyter" lig plaats heeft gehad aan onze havenkade langs het Hoofdkantoor voor een grote reparatiebeurt. Gedurende die periode gebeurde het natuurlijk, dat de dames - werkzaam op het hoofdkantoor - een blik naar buiten wierpen om een oogje te wagen aan officieren en manschappen van het schip. Het is bepaald geen geheim, dat de dames zich in het algemeen sterk aangetrokken voelen tot het donkerblauw van de Marine en zeker wanneer het Marineleven zich op zo'n korte af stand voor de ogen afspeelt. Omgekeerd werden er ook wel eens enkele mi nuten van de dienst van de bemanningsleden ge wijd aan de dames, bezig in het hoofdkantoor. De kamer, waar de telefonistes de grote centrale bedienen, was daarbij een zeer gezocht doelwit en al werden de telefonistes in hun werk wel eens gestoord door de omroepinstallaties aan boord, zij namen dit met plezier. Maar bij het werpen van wederzijdse blikken is het niet gebleven. Via vriendelijke uitnodigingen zijn enkele dames zelfs aan boord van de „De Ruyter" geweest en toen men over de eerste ver legenheid van het vis a vis heen was, was wel dra het ijs gebroken en volgde een geanimeerd gesprek over de werf en haar bevolking. Hierbij bleek, dat men aan boord zeer te spreken was over de mede- en samenwerking van onze men sen. Men mag dan al of niet chauvinistisch zijn, maar bij een dergelijk compliment is men toch trots op dit bedrijf. Zou men echter denken, dat dit slechts vriende lijke woorden waren terwille van de dames, dan vergist men zich deerlijk. Want de officieren en manschappen van de „De Ruyter" hebben deze vriendschap terdege doen uitkomen in een groots gebaar! Uit een door de bemanningsleden opge bouwd fonds kon een zeer belangrijk bedrag wor den bijeengebracht, waarmee voor onze telefo niste, Mej. H. A. Odijk, een blinde-geleidehond kon worden aangeschaft. Dit heeft grote indruk gemaakt, omdat het zo'n voortreffelijk voorbeeld is van aan een ander te denken en iets voor een ander te doen. In de materialistisch ingestelde wereld van vandaag geeft zo'n voorbeeld vertrou wen en geloof in de medemens. Onder een vaak materialistische oppervlakte blijken er toch warmkloppende harten te zitten. Heren Officieren en bemanningsleden hartelijk dank voor uw teken van medemenselijkheid. De werkzaamheden verlopen voorspoedig nadat de bestaan de ketels verwijderd zijn wor den de door de H.A.L. gelever de ketels op hun plaats ge bracht. foto 1 De B.B. voorste ketel tijdens het transport vanuit dok 8 door de bunker naar het ketelruim. foto 2 De laatste ketel aan S.B. zijde gereed om op zijn plaats ge bracht te worden. foto 3 Na het aanbrengen van de laatste ketel aan BB-zijde wordt het weggenomen gedeelte van de scheepshuid weer aangebracht. Vooraf waren het bunker langs- schot en de inwendige verster kingen er weer ingezet. 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 6