Oud-werknemers amuseerden zich bij „Hoe maller hoe mooier" directie de aanwezigen welkom heette en zei: „Om het kort te maken: ik wens u veel plezier". En dat plezier had men in de zaal. Bewijzen daarvan? Nou, die zijn er genoeg. Er is veel gelachen. Het publiek was gul met applaus, terwijl er tevens danig is meegezongen. Met Harry Hamilton aan het or gel kwam de stemming er bij zonder goed in. Zijn potpourri sloeg aan. Vooral toen zacht de klanken van melodietjes uit die „goede oude tijd" de zaal in- zweefden. Enigszins sentimen teel, doch lieflijk en kleurrijk waren die liedjes. Ze roepen bij mij altijd een soort nieuws gierigheid op naar de tijd, waar in ze ontstonden. Mijn groot moeder zong altijd dezelfde melodieën, zoals: „Zilveren dra den tussen het goud", „Daisy", „O, m'n lieve Zwartkop" enz. De revue was werkelijk leuk. Bijvoorbeeld die lekker dwaze viool-scène van Tom Hansen als muzikale clown. De nervosi teit van een optreden trof An- nemarie van Tol goed in haar liedje „Ik ben zo zenuwachtig". Het bibberend roosje en het laten vallen van dit bloempje was heel subtiel. Fijne humor, niet grof. Bij de café-scène op een Frans terrasje had men naar mijn smaak de mogelijkheden niet helemaal uitgebuit. Hoewel: de Parijse sfeer en de gedragin gen van Hollanders op vakantie in het buitenland kwamen ze ker uit de verf. De Parkietenshow van Ted Al ton met Lidia Schütz was ver bluffend, evenals hun optreden met een ander goochelnum- mer na de pauze. Het optreden van Annemarie van Tol had een onverwacht effect, toen bleek, dat zij geen echte buikspreekster was, maar dat de stem van haar pop Adri- aan aan Cor Martelli toebehoor- „Hoe maller, hoe mooier" was de titel van de revue van Cor Martelli, die in november vier keer is opgevoerd voor de oud werknemers van WF, namelijk één maal in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal, één maal in de zaal bij het Rotterdamse Rijnhotel en twee keer in Mu sis Sacrum in Schiedam. En de revue was af en toe goed mal. Het dankbare publiek gaf gevolg aan de wens van de heer v. d. Bosch, die namens de De koffie smaakte weer goed 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 11