Broertjes bij Lisnave Handschoenen Als u als WF-er eens een dagtochtje naar Lissa bon maakt en u zit dan naar de bedrijvigheid op de Lisnave werf te kijken, denk dan niet, dat u ge volgd bent door één van onze moderne slepers. U kunt dat denken; tot uw verbazing zult u er vier slepers aanschouwen, die van onze werf af komstig schijnen te zijn. Dat scheelt niet veel en het zijn in ieder geval broertjes Onze werf heeft de tekeningen en alle nodige gegevens voor de schepen verzorgd, terwijl er een Bronswerk-Fijenoord/M.A.N.-motor werd inge bouwd. Hierover schreven wij reeds in het fe- bruari-nummer 1967 van het WF-Nieuws. Wij wezen er toen reeds op, dat de Lisnave werf ongeveer dezelfde sleepboten in bezit wilde heb ben, omdat deze in de praktijk zo uitstekend blij ken te voldoen. De Portugezen besloten tot de bouw van twee van deze vaartuigen, maar later werd besloten door de „Sociedade Geral" te Lissabon, die eveneens deelneemt in het Lisnave concern, ook twee slepers van dit type aan te schaffen. Op de onderste foto ziet u hoe de heren Van Eijk van Bronswerk-Fijenoord en Van de Wey van Lisnave de motor van één der schepen afstellen. Afstellen van de motor Spuitende slepers in Portugal Het zal velen uwer reeds bekend zijn, dat het Gereedschapmagazijn enige tijd geleden is be gonnen met het verstrekken van gereinigde, ont smette en gerepareerde reeds gedragen hand schoenen. Wij kunnen ons voorstellen, dat dit hier en daar vragen kan doen rijzen. In feite hadden wij dit wel voorzien, en wij zijn niet hiertoe overgegaan voor dat de betrokken wasserij haar werkwijze had aangepast aan onze eisen, die gebaseerd waren op rapporten van het T.N.O. Maar nu zijn wij dan ook zover, dat wij op grond van dezelfde T.N.O. rapporten de overtuiging hebben, dat deze gerei nigde en ontsmette handschoenen belangrijk minder bacteriën bevatten dan fabrieksnieuwe. Uiteraard kan op deze manier een belangrijke be sparing worden bereikt op de jaarlijkse hand- schoenenkosten. Op het moment van schrijven van dit stukje heb ben zich wat aanloopmoeilijkheden voorgedaan en misschien komen er nog enkele. Voor de naar vorengebrachte bezwaren kon echter reeds een oplossing worden gevonden, mede dankzij de bereidheid tot het meehelpen aan een oplossing van de betrokkenen, wanneer zij eenmaal hadden begrepen hoe de vork in de steel zat. Wij ver trouwen er op, dat dit ook voor nog te verwach ten bezwaren zal lukken. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 14