de haven hing en deze zich op de rivier voortzette. Het zicht was op dat moment bijzonder slecht en het was maar zo nu en dan, dat men de contouren van de werf zag. Hoewel bij het uitvaren van de haven dok 8 toch slechts op een kleine af stand lag, was er van de groot ste tanker, die ooit in Neder land werd gedokt, de 116.250 ton metende „Sea Spirit" van de Zweedse rederij Salén, niets maar dan ook niets te zien. Dit waren dus even de schaduw zijden. Aan alle dingen zitten echter twee kanten en de goede kant was in dit geval, dat de aan dacht viel op onze prachtige sleepbootvloot. Niet minder dan zes sleepboten - drie vóór en drie achter - hadden vastge maakt om de majestueuze „Nieuw Amsterdam" op de Wa terweg te brengen. Het blijft een machtig schouwspel deze sleepboten te zien manoeuvre ren en met groot gemak en ver toon van kracht de kolos in zijn vaarrichting te brengen. Als er gens tot uiting komt wat door samenwerking is te bereiken, dan is dat hier toch wel het ge val. Hoewel het tegenwoordig voor de kapiteins en hun be manningen practisch dagelijks werk is een oceaanreus te ver halen - denk maar eens aan de grote tankers, die de laatste ja ren aan onze werf komen - blijft het een moeilijk karwei en één klein foutje kan hier grote ge volgen hebben. Alles geschiedt in grote rust. Men hoort niets van de commando's, die hoog van de brug telefonisch of mon deling worden gegeven en ook niets van de onderlinge contac ten tussen de sleepboten. Men krijgt bewondering voor dit werk en het geeft een gevoel van trots te weten, dat ook deze man nen deel uitmaken van de ge meenschap „Wilton - Fijenoord" en zich inzetten om onze naam hoog te houden. Als je hoog boven op het dek van het schip dit alles kunt gadeslaan en op een gegeven moment ziet hoe De heer Blok met enkele van zijn medewerkers tijdens de proeftocht Links: Frontaanzicht van één van de nieuwe ketels

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 5