UIT DE ONDERNEMINGSRAAD Harmonisatie Op dinsdag 5 december kwam de Ondernemings raad in vergadering bijeen in de kantine aan de kop van de haven te Schiedam. In deze vergadering werden de volgende punten besproken: 1. Beantwoording vragen vorige vergadering. Op de vraag betreffende een collectieve auto-ver zekering antwoordt de voorzitter, dat een offerte is ontvangen en deze zaak nog verder bezien moet worden. Over het aanwezig zijn van auto's van onderaan nemers en anderen op de werf deelt de voorzitter mede, dat de afdeling Beveiliging de situatie op gezette tijden uitkamt. Over de kosten van het tolgeld voor onze perso- neelsbussen, die door de Beneluxtunnel gaan, antwoordt de voorzitter dat voor deze route geen opdracht is gegeven. Wanneer dit gebeurt, doen betrokkenen dit op eigen gezag en moeten dat dan zelf betalen. De directie ziet hierin geen aan leiding deze kosten voor het bedrijf te nemen. 2. Sluiting Gieterij. Naar aanleiding van de vragen over de afvloei ingsregeling t.g.v. de sluiting van onze Gieterij deelde de voorzitter mede dat deze afvloeiings regeling geheel tot stand is gekomen in samen werking met de georganiseerde overlegorganen, zoals Vakbonden etc., De directie ziet geen aan leiding daarin verandering aan te brengen. 3. Reparatie overwerkvergunning. De O.R. ging accoord met de aanvraag bij de Arbeidsinspectie om de reparatie-overwerkvergun- ning te verlengen voor het 1ste kwartaal 1968. 4. Mededelingen. De voorzitter deelt de Raad mede: dat de koffieprijs per 1 jan. 1968 met 1 cent wordt verhoogd en deze verhoging aan de consument wordt doorberekend; dat de directie een regeling heeft getroffen voor de chauffeurs van de directie-personen auto's; dat aan het personeel de werktijden en loon- betaling in de Kerst- en Nieuwjaarsweek zullen worden bekendgemaakt. 5. Vakantie 1968. De O.R. had geen bedenkingen tegen de voorge stelde vakantieregeling 1968. Deze zai t.z.t. wor den bekend gemaakt. 6. Opnemen vakantiedagen. Door de Personeelsdienst werd een uiteenzetting gegeven over de verjaring van vakantie, waarbij aangeduid werd, dat hoewel er over het vervallen van vakantierechten in de C.A.O. iets is gewij zigd, het in het bedrijf steeds de bedoeling blijft, dat de vakantie wordt opgenomen in het jaar dat men deze verdient. Het laten staan van vakantie mag slechts in hoge uitzondering en met gegron de redenen. 7. Harmonisatie. Over dit onderwerp gaf de heer Van der Vorm de O.R. een zeer volledige en uitgebreide uiteenzet ting en hij behandelde met de O.R. de besprekin gen, welke hij met de K.C. van de O.R. had ge voerd over dit onderwerp. Hierbij bleek zeer dui delijk dat èn de directie, èn de bedrijfsleiding èn de O.R. gelijk gestemd zijn over aanpak en reali satie van dit voor ons allen zo belangrijke onder werp. 8. Vereenvoudiging administratie. In het raam van de voorbereidingen voor een verdergaande mechanisering van de administra tie, waarvoor het bedrijf een nieuwe computer zal aanschaffen, is het gewenst zeer binnenkort over te gaan tot een z.g. verschoven loonbetaling. Een en ander brengt mee dat men dan ook een andere procedure moet gaan volgen bij de uitbe taling van overwerkuren. De O.R. ging accoord met de voorstellen, die hierover aan de raad wer den voorgelegd. De regeling van een en ander zal nog uitvoerig aan het personeel worden bekend gemaakt. De secretaris: B. Blommers. Over harmonisatie is de laatste tijd veel gespro ken en geschreven. Het is een belangrijk onder werp waar we in onze W.F.-gemeenschap het ko mende jaar veel mee te maken zullen krijgen. Hiernaast leest u in het korte verslag van de laatste vergadering van onze ondernemingsraad, dat met de behandeling van deze kwestie een aanvang is gemaakt. Bij dit startpunt is het goed een ogenblik stil te staan bij de achtergrond en de betekenis van de harmonisatie. In ieder bedrijf, en zeker in ons bedrijf, doen vele mensen verschillend werk. Er zijn mensen die het werk uitvoeren en mensen die het werk voorbe reiden, daaraan leiding geven of controleren. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1967 | | pagina 8