TEXACO1 De hoofdafmetingen zijn: lengte over alles 591'-3" lengte tussen de lood lijnen 555' -0"' grootste breedte 78' - 0" holte 43' - 0" grootste zomerdiepgang 32' - 0" laadcapaciteit 98 180.320 U.S.A. barrels deadweight 22.200 ton bemanning 33 personen De snelheid bedraagt 17,5 knoop bij 90 van het maximum A.P.K. De vereenvoudigde en ge automatiseerde machine-instal latie bestaat uit een hogedruk, oververhitte hoofdstoomketel en stoomturbines met dubbele tand wieloverbrenging. Er komen als uitrusting o.a. de nieuwste vei ligheids- en navigatiemiddelen, waaronder electronische plaats bepalingsinstrumenten en radar. Kenmerkend zijn ook de af standbediening van de hoofd machines vanaf de brug en het centrale bedieningssysteem voor het laden en lossen. Er kunnen zes verschillende soorten lading tegelijk verpompt worden. Bovendien zijn er systemen aan gebracht ter voorkoming van verontreiniging van het zeewa ter, waarbij inbegrepen separa tietanks voor het ladingssysteem en in de machinekamer separa tietanks voor oliehoudend lens water. In ieder geval: als men over de „Texaco Rotterdam" spreekt, heeft men het over een ras- paardje onder de volbloeds, waarvoor geen hindernis te zwaar zal blijken al vond de uitdokking op 28 december 1967 plaats bij uiterst guur en kil weer; het water viel toen bij bakken uit de hemel. MvV Er werd belangstellend geluisterd. De „Texaco Rotterdam" na het uitdokken. Deze foto geeft duidelijk de grootte van de schoorsteen weer. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 8