Werkt U met schadelijke stoffen? 4 Bijtende stoffen...? uur op 317 van verkeerslichten voorziene oversteekplaatsen, 5000 voetgangers bij rood licht overstaken. Naast het negeren, omdat het licht als inbreuk op de vrijheid van handelen gevoeld wordt, spelen ook faktoren van meer praktische aard een rol, zoals het simpele feit, dat men haast heeft (of denkt te hebben) en de tijd, nodig voor het wachten, niet kan missen. De steeds verdere uitbreiding van het aantal verkeerslichten - het is bijna niet meer mogelijk binnen de bebouwde kom een redelijk traject af te leggen zon der ze te ontmoeten - maakt het noodzakelijk dat de weggebrui ker zich dit steeds beter reali seert, teneinde er in zijn tijd schema rekening mee te houden. Het is een factor van defensief rijden om bij de calculatie, die men maakt om een bepaalde tocht veilig te volbrengen, ook de tijd op te nemen die moge lijke belemmeringen, zoals ver keerslichten, in beslag kunnen nemen. Verkeerslichten zijn er niet om de weggebruikers dwars te zit ten, maar om een vlotter en vei liger doorstroming van het ver keer te bevorderen. Dat door het plaatsen van verkeerslichten een aanmerkelijke vermindering van het aantal ongevallen be reikt kan worden, blijkt wel uit onderstaand staatje betreffende het ongevallenbeeld op het één na drukste kruispunt in Den Haag, het Veluweplein. Zie voor geregistreerde ongeval len in 7 vergelijkbare maanden nevenstaande tabel. Gemaakte fouten (overtredingen) zijn velerlei: Er wordt door geel licht gereden; er wordt te snel Voorkom breuk en morsen bij transport Draag flessen met agressieve vloeistoffen in flessendragers Zet stoffen die met elkaar reageren niet bij elkaar Breng etiketten aan met duidelijke opschriften en geef de naam én het gevaar aan Zet giftige stoffen achter slot Gebruik de juiste persoonlijke beschuttingsmiddelen EEN GOEDE VAKMAN WERKT VEILIG! Veluweplein Totaal aantal ongevallen Ongevallen waarbij fietsen en bromfietsen betrokken waren opgetrokken wanneer het rode licht nog niet op groen is ge sprongen en er wordt zelfs vaak nog door het rode licht gereden. Juist is echter dat men stopt bij geel licht als dit redelijkerwijs nog kan (zonder het achterop komende verkeer in gevaar te Nieuw profiel Oud profiel met verkeerslichten 1966 49 47 48 47 16 brengen). Te vroeg optrekken le vert het gevaar van botsingen op met „laatkomers" op het kruis punt. Door rood licht rijden brengt dusdanige risico's met zich dat het voor iedere goede weg gebruiker duidelijk is welk ge- 1963 1964 1965 99 101 124 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 12