ORDER NO. 460 vaar hierdoor geschapen wordt. Voor een vlotte doorstroming bij een zgn. „Groene Golf" is het van uitermate groot belang dat het verkeer zich stipt houdt aan de aangegeven maximum snel heden. Gebeurt dit niet (het ge beurt zelfs heel weinig) dan moet tussen de verkeerslichten In de namiddag van 26 januari 1968 ontving Wilton-Fijenoord van Brown Root de opdracht om vijf Falsework staal- en pijp- constructies voor aanlegsteigers ten behoeve van Gulf Oil in Bantry Bay (Ierland) te vervaar digen. De hiervoor benodigde materia len werden reeds diezelfde vrij dagnacht en de daarop volgen de zaterdag aangevoerd, zodat de produktie direkt na opdracht kon worden gestart. De eerste constructie is dan ook 5 februari 1968 opgeleverd en de tweede is vrijdag 9 februari 1968 van onze werf naar de bouwplaats in de Bantry Bay toch steeds weer gestopt wor den, met als resultaat: vertra ging in de doorstroming. Van belang is ook een grotere oplettendheid van de bestuur der die bij het stoplicht vooraan staat. Onoplettendheid op deze plaats werkt in de hand dat bij het verspringen op groen licht scheep gegaan. De met deze Falsework staal- en pijpconstructies te maken aan legsteigers zijn bestemd om de in aanbouw zijnde 321.000 tons te laat en te traag wordt wegge reden. Hij dient te beseffen dat de vertraging zich over de hele rij van achter hem staande auto's voortplant en aldus af breuk doet aan een vlotte (en veilige) doorstroming. Daarom: Bij groen... weg we zen! tanker voor de Gulf te meren. Nevenstaande foto's geven een goed beeld van de konstruktie, afmetingen en de wijze van transport weer. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 13