Nieuw gewaad voor Queen of Holland Ze ligt er een beetje grauw bij, de „Queen of Holland", momen teel de koningin van onze Rot terdamse werf. Maar men weet er daar wel raad mee. De oude dame krijgt een fikse opknap beurt en ondergaat een ingrij pende verbouwing. Deze verjon gingskuur zal niet zonder resul taat blijven en als haar oude jurk door een nieuw gewaad is vervangen, zal zij in mei als jong meisje de werf vaarwel wuiven. Maar ter zake. Het gaat hier om een cutterzuiger van de Amster damse Ballast Mij. N.V. En de heer Pellenbarg van de Rotter damse werf vertelde mij iets over de te verrichten werkzaam heden. Deze worden gedeelte lijk in dok 3 uitgevoerd. Wijzend op een zeer langwerpig stalen gevaarte met aan het einde een bolachtige knobbel aan de voorkant van de zuiger zegt hij: ,,We zijn juist de cutter ladder aan het uitnemen". Twee bokken zwoegen en ploeteren intussen om het gevaarte op een bak te tillen. Deze zal haar last in Jutphaas afleveren, waar de ladder als reserve zal worden opgeslagen. ,,Wij hebben opdracht gekregen een nieuwe ladder te vervaardi gen en om deze aan te brengen. De door de ladder lopende as- leiding wordt eveneens vervan gen. De ABM zorgt zelf voor een nieuwe. De ladder die wij ma ken, wordt zwaarder dan de oude". Na het uitnemen van de ladder - ook de tandwielkast van het lier systeem wordt vervangen-is het schip weer uitgedokt. Half april komt het waarschijnlijk weer in dok 3. In die tussentijd gaat het werk uiteraard gewoon door. „Want", zegt de heer Pellenbarg, „behalve deze werkzaamheden 1 Uitnemen van de cutterladder

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 3