Films deden het goed in De Doelen Ir Woltjer: „Accent ligt op de verhouding mens - bedrijf" „De films hebben onder andere de bedoeling: het tonen van het accent, dat bij ons concern ligt op de verhouding mens - be drijf". Dit was één der uitspra ken van de heer Woltjer, toen hij maandagavond 4 maart in De Doelen bij de première van de bedrijfsfilms van Wilton-Fijenoord en Bronswerk-Fijenoord sprak. De volgende bijeenkomsten wer den geopend door de heren Wilton, Van der Vorm en Meeuwisse. De woorden van de heer Woltjer kregen eerst hun grootste na druk bij het amusante beeld van onze cineast De Wit, dat liet zien hoe iemand de heer Wilton bij diens jubileum langdurig en uitermate hartelijk de hand drukte. Die twee handen op het witte doek drukten juist door hun eenvoud die menselijkheid uit, die de heer Woltjer bedoelde. Dat het geschud enige goedmoe dige hilariteit in de zaal teweeg bracht, is uiteraard ook een menselijk facet. Maar zoals gezegd: eerst kwam de heer Woltjer aan het woord. Hij begon met: „Men moet wel even wennen aan deze grote zaal, maar dat is snel gebeurd met de vertrouwde klanken van onze Harmonie". Terugblik. Vervolgens blikte hij terug naar het jaar 1954. „Toen werd het WF-journaal voor het eerst aan alle medewerkers vertoond. In 1952 was de film slechts be stemd voor o.a. de directie en nieuwe werknemers. Voor de laatsten betekende de film dus een middel ter introductie". Hij memoreerde voorts, dat de film gedurende een aantal jaren wel 24 keer moest worden ver toond in verband met het grote aantal zalen, verspreid over Rot terdam, Schiedam en Vlaardin- gen. „Nu kunnen alle belang stellenden naar De Doelen ko men. Daarvoor zijn vier avon den nodig, alsmede nog een middag voor de oud-werkne mers". Een speciaal welkomstwoord sprak ir Woltjer tot de secreta ris van Bemetel, de heer Hardenbeck, die ook zitting heeft in de jury van het Interna tionale Industriële Film-Festival. Spreker's mening over het naast elkaar vertonen van de beide films was: het laten zien van het verschil in onderwerpen tussen het land- en zeebeen van ons concern. „Dat betekent: aparte sferen en toch gebondenheid", vond hij. De hoofdfilm „De man met de vijf Paspoorten", die de vier avonden zal worden gedraaid, werd door hem aangekondigd. En hij eindigde schertsend met: „Ik kan alleen de keuzecommis sie niet begrijpen om juist tij dens de middagvoorstelling voor de oud-werknemers als hoofd film te vertonen „De Wedren met de Ooievaar". Waarom niet voor onze actieve werknemers En dan begint de WF-rolprent. Andere beelden, andere onder werpen dan verleden jaar. En toch herkennen we de heer De Wit als de maker. Vooral in de opnamen van de reparatie aan de „Ranhav". Krukas Als altijd is de spreekstem van de heer De Ronde. In het don ker klinkt het:Aanvankelijk zou één krukstuk van de krukas worden vernieuwd. Bij controle De oud-werknemers in de rij. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 16