99 985 000 65 159 900 14 200 34 825 100 34 839 300 JAARVERSLAG De deelnemingen bestaan uit: percentage deelneming in het kapitaal n.v. Bronswerk Thuis, Amersfoort 100 Bronswerk België S.A., Antwerpen 100 Bronswerk Espanola S.A., Madrid 99,9% n.v. Nederlandsche Fabriek van Bronswer- ken v/h Becht Dyserinck, Amsterdam 99,9% Deutsche Bronswerk G.m.b.H., Hamburg 96 Bronswerk South Africa (PTY.) Ltd., Johannesburg 50 Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. n.v., Rotterdam 50 n.v. Scheepswerf en Machinefabriek 'Waalhaven', Rotterdam 50 Aardgas Service (Natural Gas Service) n.v., 's-Gravenhage 50 Machinefabriek Voorwaarts n.v., Amsterdam 50 Hewitt- Robins Europa n.v., Amsterdam 50 Diverse andere ondernemingen met een deelne ming van 50% of meer in het kapitaal. een minderheidsbelang in: n.v. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker, Amsterdam; n.v. Curagaose Dok Maatschappij, Willemstad (Curagao); Lisnave, Estaleiros Navais de Lisboa S.A.R.L., Lissabon (Portugal); n.v. Neratoom, 's-Gravenhage; n.v. Scheepsbouwbelangen, 's-Gravenhage; n.v. Nederlandsche Vereenigde Scheepsbouw- bureaux, 's-Gravenhage; Verenigde Grofsmederijen n.v., Amsterdam; diverse andere ondernemingen. Vlottende middelen De magazijnvoorraad is gewaardeerd tegen de vervangingswaarde, waarbij een voorziening voor prijsdaling en waardevermindering in aanmerking is genomen. De werken voor rekening van derden zijn gewaar deerd op de daaraan bestede bedragen voor materialen, diensten en arbeidslonen, vermeer derd met de gebruikelijke opslagen voor dekking der indirekte kosten, doch na aftrek van de nood zakelijk geachte voorzieningen. De vorderingen zijn opgenomen tegen de werke lijk te vorderen bedragen. Vorderingen in vreem de valuta's zijn omgerekend tegen de laatst be kende koersen in 1967. Eventuele risico's zijn ge dekt door de desbetreffende voorzieningen. De ter beurze genoteerde effecten zijn gewaar deerd tegen de laatst bekende koersen in 1967; de niet ter beurze genoteerde effecten zijn op voorzichtige wijze gewaardeerd. Voor eventuele koersdalingen werd 152 440 in mindering ge bracht. De posten Depositorekening en Kas en Banken betreffen de bij binnen- en buitenlandse instel lingen beschikbare middelen en zijn opgenomen voor het nominale bedrag. Vreemde valuta's zijn tegen de in 1967 laatst bekende koersen opgeno men. Aandelenkapitaal Prioriteitsaandelen Niet geplaatst Gewone aandelen Niet geplaatst 15 000 800 Op vrijdag 10 mei heeft onze directie bij monde van ir J. E. Woltjer aan onze onder nemingsraad een toelichting gegeven op het jaarverslag van ons bedrijf over het jaar 1967. Hoewel het bedrijf redelijk van werk was en is voorzien, kwam bij de toelichting toch wel scherp naar voren, dat gezien de zeer scherpe concurrentie alles in het werk ge steld moet worden om goed mee te kunnen blijven produceren. Dit vraagt dan ook steeds een verdere aan passing in de zo snel voortsnellende tech nologische en maatschappelijke ontwikke lingen. Steeds moeten weer nieuwe terrei nen worden afgetast om ons productiever mogen te vergroten. Vele vragen werden dan ook door de O.R. gesteld betreffende afdelingen en werkge meenschappen binnen ons bedrijf, welke door de heer Woltjer werden beantwoord. Hij deed een beroep op alle medewerkers van het bedrijf om zich in de toekomst weer ten volle in te zetten om gezamenlijk zo goed mogelijke resultaten te kunnen be reiken. Secretaris Ondernemingsraad 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 12