KIELLEGGING VAN 200 TONS BOK D. W. Harts brander 25 jaar De Afdeling Nieuwbouw heeft op 1 mei in bijzijn van vertegen woordigers van Veritas, de di rectie van WF, en een aantal functionarissen van de Afdeling Reparatie de eerste vlaksectie voor onze nieuwe 200 tons bok gelegd. Deze is bestemd voor onze Reparatie-afdeling. Reeds dezelfde dag heeft baas Blomsteel met zijn mannen de volgende vlaksectie geplaatst, zodat het stelwerk kon beginnen. Deze nieuw te bouwen diesel- electrisch gedreven drijvende bok, die in ons werfbedrijf voor eigen gebruik zal worden aan gewend, zal naar verwacht in februari 1969 gereed zijn. In ver band met de toenemende afme tingen van de schepen, vooral wat betreft de breedte en de hoogte, is de keus gevallen op een bok met een hijshoogte van 50 meter boven de waterspiegel. De hoofdhijs bestaat uit 2 hijs- blokken van elk 100 ton. De hulphijs uit een hijsblok van 25 ton. Een last van 200 ton kan met een sprei van 18 meter, gemeten vanuit voorkant ponton, gehesen worden, terwijl voor een last van 135 ton een sprei van 26,5 meter bereikt kan worden. Voor de hulphijs bedraagt de maxi male sprei 28,5 meter. De last zal zich tijdens het sprei den horizontaal verplaatsen. Als bijzonderheid dient ook nog ver meld te worden, dat het boven gedeelte van de kraanconstruc tie geheel om een scharnierpunt kan draaien, zodat de boven bouw van de kraan in afgevier- de positie (z.g. kruipstand) on der een brug kan passeren met een doorvaarthoogte van 44 m. De ponton-afmetingen zullen 23,4 X 34,5 meter bedragen, terwijl de holte ongeveer 4,8 meter is. In rusttoestand zal het hoogste punt van de kraan pl.m. 80 meter A. L. Voorwald ijzerwerker Nwb. 25 jaar L. Knuistingh Neven chef civiele dienst 25 jaar B. Rietveld werkvoorbereider 25 jaar B. Plaisier constr. groepsleider 25 jaar

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 20