Een ongevalI vijf worden, alle op gelijke af standen van elkaar. „Voorts kunnen we nog onder scheiden de onveilige hande lingen en werksituaties". Ook hier is een steen voor. „Dan komen we aan het onge val zelf, dat eigenlijk door al deze voorafgaande invloeden is geschapen". Een vierde steen wordt opge steld. „Tenslotte is er het letsel. Je kan ook een ongeval zonder letsel hebben. Bijvoorbeeld als iemand net op tijd zijn been on der een vallende last wegtrekt". De laatste steen draagt het woord: letsel. De heer Potuyt geeft nu een tik je tegen de eerste steen en als een kaartenhuis klappen ze om. Hij zegt: „Kijk, de achtergron den kan je beïnvloeden door bijvoorbeeld de dienst Maat schappelijke Zorg in te schake len of het Willy Wilton Fonds. Maar daarmee ruim je niet alle achtergronden weg. Aan het menselijke feilen valt helemaal niets te doen. Om de onveilige situaties gaat het. Die zijn wel licht met 50% te beperken. Dan wordt het aantal ongeval len beslist minder". Hij tikt weer tegen de eerste steen, maar haalt vliegensvlug die van de onveilige handelingen en situa ties er uit. „De keten wordt doorbroken. Die van het onge val en letsel blijven staan. Het ongeval heeft niet plaatsgevon den". Het lijkt een spelletje. Zo is het niet bedoeld. Op eenvoudige manier wordt slechts getracht aanschouwelijk te maken, wat al lang op papier staat. Het moet juist tot de mensen van wie zoveel afhangt, doordrin gen, dat is belangrijk! Letsel Er wordt nog over allerlei the ma's gesproken: over het terug lopen van het aantal oogletsels en andere ongevallen. Ook de aanwezigen brengen punten aan de orde, die de aandacht krij gen. Intussen zit de heer Blom- mers te noteren. Er zijn ten slotte suggesties bij, die het waard zijn in de Ondernemings raad te worden besproken. De heer Potuyt meent dat het van belang is om dergelijke bij eenkomsten ook met het maga- zijnpersoneel te houden. „Die genen die het materiaal uitge ven moeten als het ware ver kopers worden, die weten wat zij de mensen voor bepaalde werkzaamheden moeten mee geven. Dat komt de veiligheid ten goede", oordeelt hij. Als ik naar het hoofdkantoor terugloop, stap ik weer over die witte tegel in het trottoir, waar op staat: „Werk Veilig". Vroe ger zag ik die tegel nauwelijks. Nu betekent hij een heel ver haal.MvV ABONNEMENTEN KUNSTSTICHTING SEIZOEN 1968-'69 Voor alle personeelsleden van Wilton-Fijenoord en Bronswerk- Fijenoord Schiedam bestaat de gelegenheid om tegen gereduceerde prijzen in te tekenen op een serie toneelvoorstellingen, muziekuit voeringen enz. voor het seizoen 1968/1969. Dit is mogelijk geworden, doordat de onderneming bereid is 25 o van de abonnementsgelden voor haar rekening te nemen. In het boekje van de Rotterdamse Kunststichting, dat u gratis kunt afhalen bij de Personeelsdienst, tijdcontrole Rotterdam en in de cantines te Rotterdam en Schiedam, vindt u een overzicht van de mogelijkheden voor het komend seizoen. Wanneer u in aanmerking wenst te komen voor een bepaalde serie behoeft u slechts het zich in het boekje bevindende aanmeldings formulier volledig ingevuld en ondertekend op te zenden aan de personeelsdienst te Schiedam. U dient tevens uw salarisnummer te vermelden en of u gespreid wenst te betalen. (Minimaal 10,— per salarisperiode). leder personeelslid kan slechts op twee abonnementen reductie krijgen. Van het Vlaardings Kunst Centrum zijn nog geen gegevens bekend. Zij die toch voor abonnementen van deze Kunstkring in aanmerking wensen te komen kunnen hun naam opgeven op bovengenoemde plaatsen, zodat zij na het verschijnen van het programma, dit toe gezonden zullen krijgen. 22

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 24