De laatste hand wordt gelegd aan de nieuwe ladder. gen, want eind juli zijn we weer terug. De concurrentie slaapt niet". Hij geeft een betekenis volle knipoog, zo van: heb je hem door? Scheepsbouwloods Ik wandel naar de Scheepsbouw loods. De heer Röell heeft me verteld hoe en waar de ladder vervaardigd is. Hij is er enthou siast over. Even een kijkje denk ik. De aftekenaar/ijzerwerker, de heer Hollaardt (22), maakt me wat wijzer. De nieuwe ladder is namelijk voor een belangrijk deel tot stand gekomen door het werk van nog jonge WF-ers, die enkele jaren geleden aan onze Bedrijfsschool hun Bemetel-di- ploma verwierven. En van dit diploma hebben ze bij dit werk echt profijt gehad. Hij meent: „Als ik dat diploma niet had gehaald, zou ik dit werk niet hebben gekregen". Hij is kennelijk in zijn sas met het feit, dat het nu wel is gebeurd. Hij vertelt met animo over het ploegje van de heren Van Pelt („dat was een oudere"), Bon- ninga (21) en De Koning (20). „We hebben fijn gewerkt onder voorman Fransen. We hebben de ladder op de vloer van de schilderswerkplaats uitgetekend. De tussenmaten ontbraken. Wel moeilijk. Het was een heel kar wei. Ook maakten we de mallen en latten voor de hele troep met hetzelfde ploegje en nog een paar andere mensen. We heb ben de platen afgeschreven. Die moesten toen naar de brander, soms naar de hakker en af en toe naar de pers, waarna enige delen werden samengevoegd. De ladder bestond uit een bak boord- en een stuurboord-deel. Op het achterste deel werd een fundatie voor de tandwielkast gemaakt. In de oude ketelmakerij is alles tot één stuk samenge- bouwd". Fijn Hij heeft het naar zijn zin hier in Rotterdam, dat merk je aan het vuur, waarmee hij spreekt. „Het was fijn met zo'n ploegje te wer ken, dan weet je tenminste ge durende de hele periode wat er aan de hand is. Het gaat ook goed, omdat je nu niet telkens het werk hoeft over te geven aan anderen, want dan zou je iedere keer weer moeten uitleggen, wat er gedaan moet worden". En over de Rotterdamse werf: „Leuk, zo'n kleine gemeenschap. Je kent iedereen. Je hoeft niet te zoeken als je naar iemand toe wilt". Zo heeft de verjongde Queen" een deel van haar jeugdig uiter lijk te danken aan het werk van de jonge WF-mannen. De „Queen" windt deze kerels ge woon met haar charme om haar (spud-)vingers MvV 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 11