Ook de heer Woltjer kwam de jubilarissen zijn geluk wensen aanbieden. Inderdaad, dat is ook zo en hun werk is even be langrijk, want ieder doet op zijn plaats wat er gedaan moet worden, ledereen heeft een eigen taak. Maar wat de „computer"-groep doet en heeft gedaan de laatste jaren is zelden in het daglicht getreden. Onze salarisbetalingen gaan ondanks vacantie, ziekte e.d. altijd gewoon door en niemand verbaast zich daarover en vraagt zich af hoe dat mogelijk is. De overgang van uit betaling per salarisenveloppe naar giroslip is voor de meesten van ons slechts een verande ring geweest in de wijze van innen van het sa laris. Maar u zult zich kunnen voorstellen wat daaraan vast heeft gezeten. Vandaar deze maand die extra belichting, die u mij hopelijk niet kwa lijk neemt. Na deze bespiegeling keert hij weer terug naar de jubilarissen en wel naar de heer A. J. van Elsacker, die ook van buiten het bedrijf erkente lijkheid heeft gekregen en wel in de vorm van een Koninklijke Onderscheiding: de medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nas sau, die hem door de heer Van der Vorm wordt opgespeld. Y. D. Maar ik geloof niet dat dit zo duidelijk ligt voor wat betreft de administratie van een groot be drijf. Nog te veel wordt bij het woord „admini stratie" gedacht aan bureaus met statige heren die met ijverige en vaste hand kolommen cijfers invullen. De jubilarissen van vandaag zijn dan wel gestart met potlood en pen, maar hebben inmiddels een grote omschakeling meegemaakt en wel van „pen naar computer". Voor een leek is hun vak taal moeilijk te begrijpen, maar zij spreken het als een Rotterdammer zijn Rotterdams, m.a.w. zij weten niet beter. Hun werkterrein bestaat uit grijze kasten met lampjes en knoppen en pane len met ontelbare draden. Je hoort kreten van „wacht even, eerst een nieuw programma drin". Dat blijkt dan het voedsel te zijn voor de herse nen van de computer. U zult zich afvragen waarom legt u zo de nadruk op deze jubilarissen, er zijn toch ook nog andere 25- en 40-jarigen, zoals lassers, scheepmakers, ijzerwerkers en zeker niet in de laatste plaats de beide dames met een 15-jarig dienstverband. De heer Van der Vorm overhandigt het vererend getuig schrift aan de heer De Graaf. De heer Richard wordt gefeliciteerd door de heer Meeuwisse. De gedecoreerde heer Van Elsacker met zijn echtge note. 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 14