NIEUWE RUIMTE VOOR COMPUTER IS AL GEREED „Hartelijk dank voor het betoon de geduld". De taart waarop dit zinnetje zo vriendelijk was ge spoten, lachte als het ware een verleidelijke slagroom-lach. De chef van de Bedrijfsdienst, de heer Roozendaal, schonk dit aanlokkelijke pronkstuk aan de chef van de computer-afdeling, de heer Nooteboom, daarmede tot uitdrukking brengend, dat de samenwerking tussen beide af delingen naar wens was ver lopen. Op 8 juli was de verbouwing van deze afdeling een feit ge worden. Een trotse heer Berg- kotte toonde hoe je met een zuignap de nieuwe vloertegels, waaronder de leidingen van de oude en de nieuwe computer lopen of komen te lopen, kunt optillen. De nieuwe vloer („Ja, dat is mijn eigen ontwerp") steunt op korte paaltjes op de bestaande, op die manier een ruimte voor de leidingen en be dradingen vrijlatend. Hij ver klaarde enthousiast: „We zijn nog vier weken eerder klaar, dan we berekend hadden." De heer Nooteboom snijdt de taart aan. In zijn toespraakje merkte de heer Roozendaal onder meer op: „We zijn ons er van bewust, dat de Bedrijfsdienst het deze afdeling wel eens moeilijk heeft gemaakt tijdens de verbouwings werkzaamheden". Hij maakte echter alles weer goed met een taart, die door de medewerkers van de afdeling onder het ge not van een kopje koffie werd opgepeuzeld. De heren de Graaff en Noote boom spraken hun dank uit over het geleverde werk en de betoonde samenwerking. Het personeel van de afdeling luistert naar de toespraak. Voorts werd er een aantal aardigheidjes op de oude com puter gedemonstreerd met pro gramma's van de IBM en an dere bedrijven. Het apparaat zong wat liedjes en maakte zelfs tekeningetjes. De computerruimte ziet er voor treffelijk uit: een mooie vloer, glaswanden, een plafond met een speciaal systeem voor de airconditioning, die van BF is en die met de vochtigheids regelaar de temperatuur en de vochtigheidsgraad op peil houdt. De omliggende kantoorruimten zien er eveneens fraai uit en zijn modern van opzet. Hierin is een luchtverversingssysteem aangebracht. De strakke lijn van het lichte en luchtige interieur (met zeer veel glaswerk) wordt nog geaccentueerd door de gla zen „bakken" rond de t.l.-ver- lichting. De computer zal in september worden geplaatst. „Dan gaan we tot januari proefdraaien", vertelde de heer Nooteboom me. „Daarna beginnen we de loonbetalingen en de loonver- antwoording door de nieuwe computer te laten verwerken. En geleidelijk aan zal deze meer en meer werk overnemen". M vV 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 22