PERSOONLIJKE BESCHUTTING ACTIE „DE VRACHT WAGEN IN HET VERKEER" Over de noodzakelijkheid van het dragen van persoonlijke be schuttingsmiddelen is al zeer veel geschreven en niet minder gemopperd. Bij de vraag, wanneer persoon lijke beschuttingsmiddelen aan gewend dienen te worden, be hoort de volgende stelregel toe gepast te worden n.L: In de eerste plaats dienen ma chines, installaties, stellingen, werkplaatsen en andere ruimten zodanig afgeschermd, geventi leerd, afgezogen, enz. te worden, dat u in of in de nabijheid van deze machines, installaties, werkplaatsen, enz. in niet ge vaarlijke omgeving verkeert. Wanneer dit alles om steekhou dende redenen niet geheel of slechts ten dele mogelijk is, dan dient men gebruik te maken van de voor deze werkzaamheden noodzakelijke beschuttingsmid delen. Persoonlijke beschuttingsmidde len, die men aantrekt, voor-, op- of aandoet, teneinde zich te be schermen tegen schadelijke in vloeden van buitenaf. Zo heeft het gebruik van de verse luchtkap, tijdens werk zaamheden waarbij dampen en gassen vrijkomen, die voor de werker gevaarlijk zijn bij inade ming, verschillende malen zijn nut bewezen. Vooral bij brand- en vloeiwerk- zaamheden worden deze kappen door vele branders gebruikt. Echter niet door allen. Aan de mensen die deze kap pen, indien nodig, niet gebrui ken, zeggen wij: „Het is in uw eigen belang. Het gaat om uw gezondheid". Bedenk dit: „Veiligheid op het bedrijf, Is Veiligheid voor het gezin!". Een groot aantal Nederlandse vrachtautochauffeurs staat be kend als bekwame en correcte weggebruikers, die met een groot verantwoordelijkheidsge voel aan het verkeer deelnemen. Onder hen schuilen echter ook personen die het met de ge dragsregels niet te nauw nemen en daardoor veiligheid en leven van andere weggebruikers in gevaar brengen. Tegen deze laatste categorie zal het politie optreden gericht zijn. Met name zal gelet worden op: het plotseling en zonder dui delijk teken van richting of rijstrook veranderen; het zonder de nodige voor zichtigheid oprijden van kruispunten; het na een inhaalmanoeuvre snijden van de ingehaalde; het niet betrachten van de nodige voorzichtigheid bij het afbuigen naar rechts zo dat andere weggebruikers (met name fietsers) worden klemgereden. Wat de technische staat van het voertuig betreft zal in het bij zonder aandacht worden ge schonken aan: stuurinrichting, remmen, veren, koppelingen voor aanhangwagens, verlich ting, stoplichten, richtingaanwij zers, lengtedriehoeken, banden, wielen, spiegels, ruitenwissers, belading, overbelading etc. Te gelijkertijd zal de controle zich richten op de vereiste papieren en de naleving van de bepalin gen van de Rijtijdenwet (o.a. werkboekje). Botsingen tussen fietsers en vrachtauto's hebben vaak voor de fietsers fatale gevolgen. Voorzover daarvan de oorzaken bij de fietsers liggen, zijn deze vaak te vinden in: het onvoldoende rechts hou den door de fietsers; 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 23