Vorming en Opleiding Fijn, we zijn erdoor! jaar de Veiligheidspromotor in de school was (zou het daar misschien aan te danken zijn?). Het was een mooi feest met een practisch cadeau (zoals altijd) en een gevulde koek. Proficiat jongens en houdt het veilig werken vol in het 2de leerjaar!! Het begin van de vacantie voor de 1ste en 2de jaars-leerlingen werd ingeluid met een film, die goed in de smaak viel bij het jonge, kritische publiek (geluk kig!). Daarna volgde de gebruikelijke rapport-uitreiking met een 200- tal opgewekte en een tiental zeer betrokken gezichten. Het is sneu voor die jongelui, die moesten vernemen, dat hun op leiding op de Bedrijfsschool niet vervolgd kon worden door de zeer matige resultaten. De anderen gingen opgewekt aan de 4-weken zomervacantie beginnen. 's Middags het officieuze af scheid van de 3de jaars. Na een film die met spanning en ge noegen bekeken werd, kwam dan het moment van „het be kend maken van de examen-re sultaten". En ook dit jaar zijn de resultaten weer goed te noe men. Het grote aantal van 100 candidaten-Bemetel A leverde dit jaar niet de 100% geslaag den op zoals vorig jaar. Bij de Pijpenbewerkers was dit zeker niet het geval. Maar wel 100% geslaagden bij de Plaat- en Constructiewerkers, Scheeps- metaalbewerkers, Scheepsbe- schieters, Booglassers en Elec- tro-monteur. En bij onze 38 can- didaten Bankwerkers scheelde dit maar een haar, evenals bij de Draaiers. Proficiat 3de jaars! Wij zien elkaar terug op de of ficiële Diploma-uitreiking, eind september en voor nu een heel fijne vacantie en straks een goede start in onze onderne ming. Valk Na-seizoenplannen Deze titel kan misschien wat mis leidend zijn, maar dit is volstrekt de bedoeling niet. Het past al leen in de terminologie, waar van u zich de laatste weken be diend heeft, toen u uw vakantie plannen aan het realiseren was. Nu u, moe geworden van het vakantie houden, maar verfrist en met opgedane energie de werkzaamheden weer hervat heeft, is het wellicht de moeite waard te overdenken wat u het komende jaar gaat doen aan de verwezenlijking van uw studie plannen. Natuurlijk bent u al lang over tuigd van de noodzaak om be paalde onderdelen weer eens op te halen, ook beseft u dat het goed zou zijn nieuwe mogelijk heden te gaan overwegen, maar welke? Wij willen u hierbij graag van dienst zijn en daarom volgen hieronder de mogelijkheden, die ons eigen bedrijf u kan bieden. Ook kunnen wij u adviseren over studiemogelijkheden, die buiten ons bedrijf liggen. Verder kunnen wij u mededelin gen verstrekken over de finan ciële hulp, die het Studiefonds Wilton-Fijenoord u kan bieden. Kortom, u hoeft niet alleen te staan voor deze beslissingen, wij willen u gaarne van dienst zijn. U bent daarom welkom op de af deling Vorming en Opleiding op het Hoofdkantoor (tel. 3332) of op de Bedrijfsschool (tel. 3491). Indien u besluit een cursus te gaan volgen, dan is het de goe de gewoonte dat u uw chef daar van in kennis stelt en met hem deze belangrijke beslissing door spreekt. Op het bedrijf zullen de volgen de cursussen gegeven worden, mits de deelname voldoende is. Technisch Engels voor Beginners en Gevorderden Een cursus die u inzicht geeft in de taal, die u zo vaak op te keningen, werkomschrijvingen, rekeningen e.d. tegenkomt. Ook de spreekvaardigheid wordt niet vergeten. Technisch Duits voor beginners Om in documenten van allerlei soort een beter inzicht te krij gen zal een elementaire cursus technisch Duits opgezet worden. Uitgebreid Bemetel-diploma Deze voortgezette cursus is be stemd voor oud-leerlingen Be drijfsschool, die in het bezit zijn van het Uitgebreid Wilton- Fijenoord diploma en hun ken nis op het gebied van Rekenen en Wiskunde, Natuur- en Werk tuigkunde, Nederlands en Tech nisch Schetsen willen uitbreiden en voor die oud-leerlingen, die hun Bemetel-diploma behaalden toen bovengenoemde cursussen nog niet bestonden. Uitgebreid Uitslaan en Afschrijven in de Scheepsbouw Dit is een cursus, de naam zegt het al, die nog meer inzicht geeft in de Scheepsbouw. Aan deze opleiding kunnen leer lingen deelnemen, die in het be zit zijn van de diploma's Bemetel Scheepsmetaalbewerken en Be metel Sektiebouw en Afschrij ven. Sektiebouw en Afschrijven in de Scheepsbouw Deze opleiding van 1 jaar is be stemd voor mensen, die in het bezit zijn van het Bemetel-diplo ma Scheepsmetaalbewerken. 23

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 25