FUSIE „WILTON - FIJENOORD - BRONSWERK" MET VMF STORK - WERKSPOOR Maandag 15 juli 1968 was een dag van grote be tekenis in de geschiedenis van ons concern. Na langdurig overleg tussen de Raden van Bestuur van beide ondernemingen om tot een fusie te komen, werd het besluit tot dit samengaan in de ochtend van die dag in de openbaarheid gebracht. Het persbericht, dat beide partners lieten uitgaan en waarvan aan ieder personeelslid een exemplaar werd verstrekt, luidde als volgt: De besturen van de Verenigde Machinefabrieken N.V. (VMF/Stork-Werkspoor) en Wilton-Fijenoord- Bronswerk N.V. hebben overeenstemming bereikt om een volledige fusie tussen de beide vennoot schappen tot stand te brengen. De fusie zal worden verwezenlijkt door een aan delenruil, waarbij het aanbod wordt gedaan aan gewone aandeelhouders en certificaathouders van gewone aandelen van Wilton-Fijenoord-Bronswerk N.V. tot omwisseling van hun stukken in aandelen VMF in de verhouding 1 :1. Met de Vereeniging voor den Effectenhandel zal de mogelijkheid wor den besproken niet-royeerbare certificaten VMF te creëren. Houders van converteerbare obligaties van Wilton- Fijenoord-Bronswerk zullen in de gelegenheid worden gesteld, indien en wanneer zij zulks wen sen, de aandelen Wilton-Fijenoord-Bronswerk, welke zij ingevolge de leningsvoorwaarden kun nen verwerven op dezelfde basis - als de Wilton- Fijenoord-Bronswerk aandeelhouders thans wordt aangeboden - om te ruilen in VMF-aandelen. Het ruilaanbod zal geschieden onder het gebrui kelijke voorbehoud, dat een voldoende aantal aandelen en certificaten ter omwisseling wordt aangemeld. De publikatie van een bericht met nadere toelichting zal over enige tijd geschieden. De huidige aandeelhouders VMF zullen - indien het bod gestand wordt gedaan - een bonus van 5% in aandelen ontvangen ten laste van de be lastingvrije agio-reserve. De nieuwe combinatie zal werkzaam zijn onder de naam VMF/Stork-Wilton. De afspraken terzake van de maritieme samen werking door Wilton-Fijenoord-Bronswerk ge maakt, worden door de nieuwe combinatie volle dig gehonoreerd. De belangrijkste overwegingen, die aan de fusie tussen VMF en Wilton-Fijenoord-Bronswerk ten grondslag liggen, zijn de ingrijpende veranderin gen, die zich voltrekken in de kapitaalgoederen- industrie in en buiten de E.E.G. Veranderingen, die vooral gekenmerkt worden door een voort gaande concentratie van ondernemingen in de metaalindustrie en de scheepsbouw. De 'beide besturen spreken als hun verwachting uit, dat door de fusie een aantal voordelen be haald kan worden, zoals: versterking van de positie van het concern als geheel ten aanzien van de continuïteit en daar mede eveneens ten aanzien van de werkgele genheid; de verruimde mogelijkheden voor de verdere uitbouw van een goed georganiseerd inter nationaal net van verkoopkantoren en vesti gingen; het beschikken over complementaire techni sche kennis en produktiemogelijkheden en een groter financieel draagvlak, waardoor het entameren van grote samengestelde projecten kansrijker wordt; wederzijdse stimulering van de maritieme en landaktiviteiten, speciaal op het gebied van off shore installaties; het scheppen van betere proportionele ver houdingen in het produktie-apparaat van beide groepen; uitbreiding en verdieping van de research. De fusie, die bekend is gemaakt aan het perso neel van de beide partners en aan de vakbonden, zal tot organisatiewijzigingen binnen het nieuwe concern leiden. De afdelingen, die naar hun aard bijeen horen, zullen binnen één bedrijvengroep worden gebracht. Voor zover deze maatregelen consequenties hebben op personeelsgebied, zal er naar gestreefd worden de betrokken medewer kers ander passend werk binnen het concern aan te bieden. Hierover zal dan van tevoren overleg met de vakbonden worden gepleegd. Voorgesteld zal worden om de leden van de Raad van Commissarissen van Wilton-Fijenoord-Brons werk op te nemen in de Raad van Commissarissen VMF/Stork-Wilton. Het voorzitterschap van de Raad van Commissarissen zal worden voorzien door de heren H. W. L. Frowein en mr J. J. Oyevaar, tot dusverre Presidenten-commissaris van resp. VMF/Stork-Werkspoor en Wilton- Fijenoord-Bronswerk. Met ingang van de datum van de fusie zal de heer W. Thomassen, burgemeester van Rotterdam, die zich met het fusiebesluit volledig kan verenigen, zich als commissaris van de Verenigde Machine fabrieken N.V. terugtrekken. De heer Thomassen 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 3