heeft dit besluit genomen aangezien een belang rijk onderdeel van het nieuwe concern gevestigd is in het gebied van de Nieuwe Waterweg. De heer Thomassen acht het onverenigbaar met zijn ambt bindingen te hebben met ondernemingen in dat gebied. De Raad van Bestuur van de vennootschap zal na het tot stand komen van de fusie uit de vol gende heren bestaan: van de zijde van VMF/Stork-Werkspoor, ir A. M. Avéres, M. H. Damme Dipl. Ing. E.T.H., ir J. M. G. D. baron van Slingelandt; van de zijde van Wilton-Fijenoord-Bronswerk N.V., ir C. J. Andriessen, ir A. Meijer, ir J. E. Woltjer. Na de fusie zal VMF/Stork-Wilton een concern vormen met circa 31000 werknemers. De geza menlijke omzet van de beide partners bedroeg in 1967 circa 1,2 miljard, waarmee het concern uit een oogpunt van omzet de zevende plaats in neemt op de ranglijst van industriële onderne mingen in Nederland. De besturen van Wilton-Fijenoord-Bronswerk N.V. en VMF/Stork-Werkspoor betreuren het, dat de heer J. A. Langelaan heeft gemp°nd - in verband met de fusie die zijn instemming niet heeft - zijn funktie als lid van de Raad van Bestuur van Wil ton-Fijenoord-Bronswerk N.V. en die van direk- teur van Bronswerk-Fijenoord N.V. te moeten neerleggen. Over enige weken zal officieel het bericht aan aandeelhouders W.F.B. verschijnen met het bod van de VMF, waarna bij voldoende aanbod van aandelen W.F.B. de fusie een feit zal worden. Om de lezer een inzicht te geven in de activitei ten en de opbouw van VMF/Stork-Werkspoor laten wij hierna enige gegevens volgen: VMF/Stork-Werkspoor werd in 1954 gevormd door een fusie tussen de toenmalige Koninklijke Ma chinefabriek Gebr. Stork Co. N.V. te Hengelo en de toenmalige Werkspoor N.V. te Amsterdam. Thans omvat VMF/Stork-Werkspoor in Nederland 24 ondernemingen, te weten Koninklijke Machine fabriek Stork N.V. te Hengelo, Werkspoor-Amster dam N.V., Werkspoor-Utrecht N.V., Hainje-Heeren- veen N.V., Kromhout Motorenfabriek N.V. te Am sterdam, Stork-Dieselmotoren N.V. te Zwolle, N.V. Machinefabriek en Ijzergieterij „Holland-Bergen op Zoom", Stork-Werkspoor Sugar N.V. te Hen gelo, Stork-Amsterdam N.V., Stork Apparatenbouw N.V. te Amsterdam, Stork-Boxmeer N.V., Inge nieursbureau Frans Smulders N.V. te Utrecht, Stork-Volma N.V. te Gorredijk/Grouw, Stork-IMA N.V. te Eist, Stork-Jansen Sutorius N.V. te Utrecht, Stork-Dongen N.V., Werf Conrad en Stork Hijsch N.V. te Haarlem, Hensen-Rotterdam N.V., N.V. Machinefabriek Stork Jaffa te Utrecht, Stork- Alfra te Bladel, Werkspoor Services Construc tion N.V. (Wescon) te Utrecht en Roozenburg, Pijpleidingenbedrijf M. S. Fockens N.V. te Hooge- zand, Gascon N.V. te Utrecht en Continental Engineering Ingenieursbureau voor de Procesin dustrie N.V. te Amsterdam en Groningen. In het buitenland beschikt het concern over 33 productie-ondernemingen en verkoopkantoren, voor een deel meerderheidsdeelnemingen. De belangrijkste VMF-ondernemingen in het bui tenland zijn Fritz Hirsch Rohrleitungsbau G.m.b.H. te Essen, Hamburg, Hannover en München, World Services Construction (Worldcon) te Melbourne, Ateliers de Construction Stork Frères Cie S.A. te Brussel, Stork-Werkspoor Canada te Montreal en Toronto, Stork-Werkspoor do Brasil te Sau Paulo en Rio de Janeiro, Wescon-lran te Teheran en Stork-Werkspoor Iran te Ahwaz, Stork-lnter- Belga te Brussel, Stork-Inter-France te Vaucres- son (Parijs )en Stork-lnter-lberica te Burgos. Bij het concern werken in totaal 23.000 mensen, waarvan 3000 bij ondernemingen in het buiten land. De belangrijkste activiteiten van het concern zijn de productie van complete installaties voor de bereiding van drinkwater uit zeewater, complete installaties voor de zuivel-, voedingsmiddelen-, conserven- en drankenindustrie, de scheepsvoort stuwing (dieselmotoren en andere machinekamer installaties), voorts productie van apparaten voor de chemische, petrochemische en petroleumin dustrie, bruggen en sluizen, rollend materieel en carrosserieën voor autobussen, compressoren, condensors en containers, drukpersen en kleuren- rotatie-offset, filmdrukmachines voor de textiel industrie, gas- en stoomturbines, golfkartonma chines, grondboorapparatuur, hydraulische per sen, kalanders voor de kunststoffenindustrie, koudgasmachines, drijvende grijper-, haven- en loop-, werf- en mobiele kranen, pompinstallaties (o.m. voor polderbemaling), sterilisatoren, stoom ketels voor land- en scheepsdoeleinden, tandwiel kasten, trams en métrorijtuigen en weegwerktui gen, en installaties voor de kernenergie. Voorts verzorgen ondernemingen binnen het con cern de engineering van complete installaties en afzonderlijke apparatuur voor de chemische, pe trochemische en petroleumindustrie, energie-op wekking, stikstof-, fosfaat-, meststofindustrie, de suiker- en palmolie-industrie, en kalkzandsteen- installaties, terwijl weer andere ondernemingen zich belasten met electrotechnisch installatie- werk, montage van complete fabrieken, staalcon structies en pijpleidingen, ombouw van toestellen voor gebruik van aardgas en onderhoud van cen trale verwarmingsinstallaties. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 4