UIT DE ONDERNEMINGSRAAD Officiële mededeling In de vergadering van de Onder nemingsraad op 26 juni j.l. wer den de volgende punten bespro ken: 1. Beantwoording vragen vorige vergadering a. Stofjassen Op de vraag gesteld in de vorige vergadering over het eventueel verstrekken van stofjassen aan beambten, zei de voorzitter, dat eerst de behoefte daartoe ge peild dient te worden. b. Beoordeling Zeer uitgebreid werd gesproken over de beoordeling van beamb ten en handarbeiders. Veel moet nog worden gedaan, zei de voor zitter, om dit alles tot een goed sluitend geheel te maken. Er werd de O.R. toegezegd daar over binnen afzienbare tijd nog eens uitgebreid van gedachten te wisselen. c. Overwerk Het overwerk van de dokassis tenten werd besproken. Men zal in de toekomst daarvoor be paalde oplossingen moeten zoe ken. Dit is op het ogenblik in studie en men wil daarop op een later tijdstip terugkomen. d. Maaltijden Er wordt op het ogenblik een proef genomen met Iglo-maaltij den om te zien of daarvan in de toekomst meer gebruik kan wor den gemaakt. e. Vacature O.R. Deze kwestie wil de heer Van der Vorm liever bespreken in een volgende vergadering wan neer de heer Wilton van vakan tie terug is. f. Premievrije ongevallenverze kering De directie acht het niet juist om ten aanzien van bepaalde groepen de ongevallenverzeke ring premievrij te maken, aange zien het niet goed mogelijk is de eventueel daarvoor in aanmer king komende groeperingen te onderscheiden. Bovendien strekt de verzekering zich ook uit t.a.v. ongevallen buiten het bedrijf. 2. Verlenging reparatie-over- werkvergunning Na enige discussie inzake het overwerk gaat de O.R. accoord om bij de Arbeidsinspectie ver lenging van de reparatie-over- werkvergunning voor drie maan den aan te vragen. 3. Mededelingen voorzitter a. Loonronde De voorzitter deelt de raad mede, dat in het raam van de C.A.O. per 1 juli 1968 wederom aan het personeel een sala risverhoging wordt gegeven van 2%. De bekendmaking hierover heeft ieder O.R.-lid reeds ontvangen. b. Personeelsgroepsvervoer Door reorganisatie is het moge lijk gebleken een aantal bussen te laten vervallen. De herinde ling en eventueel veranderde trajecten zullen aan de betrok kenen worden meegedeeld. c. Koffie- en theeprijzen Verhoging van de koffie- en theeprijzen van de Volksbond met ingang van 1 juli 1968. d. Winstdelingsregeling Het is noodzakelijk gebleken de winstdelingsregeling op onder geschikte punten te wijzigen. Na bespreking hiervan met de be trokken instanties zullen daar over nog nadere mededelingen aan de O.R. worden gedaan. e. Groepscommissies Het nieuwe reglement van de groepscommissies is in behan deling en men hoopt medio ok tober a.s. nieuwe verkiezingen te kunnen houden. f. Reorganistie afd. Nieuwbouw Het is noodzakelijk gebleken de afd. Nieuwbouw te reorganise ren, zodat zij beter kan functio neren in het raam van de uit te voeren werkzaamheden. g. Mutaties Aan de raad wordt medegedeeld dat onze maatschappelijke werk ster, mevrouw J. J. M. Deege per 1 augustus a.s. onze dienst ver laat, alsmede dat het dienstver band van de heer J. Th. Oorver per 1 juli 1968 wordt beëindigd, maar dat hij nog als adviseur aan het bedrijf blijft verbonden. 4. Rondvraag Bij de rondvraag werd voor ver schillende punten aandacht ge vraagd. Zo werden er vragen gesteld over: Ingang Vlaardingerdijk. Het steunpunt „Botlek'. Informele bijeenkomst O.R. met Bedr. Geneeskundige Dienst. Kort verzuim. Het overleg in Amersfoort. Jongere timmerlieden. Het jaarverslag. De werkbezetting in de Machinefabrieken. De voorzitter merkte op dat een aantal punten de aandacht van de directie heeft en dat de overige vragen zo snel mogelijk zullen worden beantwoord. De secretaris van de Ondernemingsraad. Het doet ons genoegen te kunnen aankondigen, dat de N V. Neder landse Gasunie aan Aardgas Service N.V. heeft gegund de „engine- ring" van 3 nieuwe aardgas compressor stations te Ravenstein, Ol- deboorn en Medembiik. De werkzaamheden zullen hoofdzakelijk bestaan uit het ontwerpen, het opstellen van materiaal specificaties en het directievoeren ten behoeve van dit project. De genoemde stations zullen gezamenlijk een vermogen hebben van ongeveer 90.000 pk en meer dan 50 miljoen kosten. De ontwerpwerkzaamheden zijn inmiddels aangevangen en de vol ledige inbedrijfstelling van de stations is gepland voor oktober 1970. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 5