Gepensioneerden gingen gezellig op stap GESLAAGDE BOOT-BUSTOCHTEN „Als dat kleine autootje van me maar niet nat wordt". De secre taris van de Ondernemingsraad, de heer Blommers, kijkt gemoe delijk vanachter zijn brilleglazen naar de regen en hij lacht naar een paar passerende gepensio neerden, die aan 'boord van de „Erasmus" stappen. Het is daar aan de Oosterkade weer een gezellige drukte. De WF-gepensioneerden gaan - zo als ieder jaar - op stap. Vanon der zijn paraplu houdt de heer Van de Bosch een oogje in het zeil. De inscheping op dinsdag 18 juni verloopt zonder disso nant, al zit er in de lucht echt geen muziek. Aan boord zullen daar later de WF Music Boys wel voor zorgen. Met de leden van de Personeels administratie, de lieftallige da mes van de Volksbond en een groot aantal gepensioneerden be geeft ook mejuffrouw Dodemont zich aan boord. De heer Kien- huis, met zijn fotocamera „schot- klaar" voor de borst, en uw ver slaggever zullen de tocht naar Rhenen over land maken om zo enige indrukken op te doen. Daarom laten we nu mejuffrouw Dodemont aan het woord, die Van de bus in de regen, maar toch plezier. haar aan boord opgedane erva ringen op het lokkende blanke papier heeft vastgelegd. Er wordt nu wel van het „lok kende blanke papier" gespro ken, maar heus het lokt niet, in tegendeel het duurt een hele poos, voordat ik in staat ben iets van die blankheid weg te nemen. Immers, niets is zo moeilijk als zwart op wit te geven de warme menselijkheid en hartelijkheid, die de kenmerken vormen van de jaarlijkse bus- en boottoch ten. Het „Jan, ouwe jongen, hoe is het met jou?" laat zich ge makkelijk in woorden vatten, maar de schouderklop, de brede glimlach, het gebaar van her kenning en herinnering, die daar mee gepaard gaan, dat zijn din gen die je onmogelijk kunt ver woorden. Al ben ik ten opzichte van deze heren nog maar zeer „piep" in het bedrijf, toch mocht ook ik meegenieten van de herinnerin gen, die werden opgehaald en waarin vaak ook „meneer Bart" optrad. Herinneringen, die be paald niet allemaal even zonnig zijn, maar die door de humor, die er doorheen straalt, van de traan een lach maken. Misschien is het sentimenteel en overdre ven - dat laat ik graag aan de lezer ter beoordeling - maar ik voel het als een soort heilig schennis om de verhalen, waar ik als „snotneus" naar mocht luisteren, aan dit papier bloot te geven. Oh, als ik namen noem van Ko de Haan, Bas van Eijk, Bas v. d. Berg, Leen Brusselman, Koos de Jong, Biesheuvel enz., dan weet ik zeker, dat bij een heleboel le zers onmiddellijk bepaalde kar weien en grappen naar boven komen. Ik geloof, dat dat vol doende is. Genieten Wat mij verder bijzonder opviel - en dit zouden vele jongeren eens moeten kunnen zien - was de levensblijheid, het werkelijk nog kunnen genieten van een dagje uit, dat bij allen zichtbaar aanwezig was. Een oude dame, en ik heb me laten vertellen, dat 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 6