ze al 90 jaar is, danste nog heel soepel een foxtrot met een „meisje" van 68 a 69 jaar. Dat was iets, waarover haar eigen leeftijdsgenoten zich in het ge heel niet verbaasden. Zo zou ik blad na blad kunnen vullen. Maar wanneer ik alleen bij de gasten zelf zou blijven, zou ik toch wel iets belangrijks ver geten. Natuurlijk is het in de eerste plaats de Directie, die voor deze tochten haar toestemming ver leent. Maar dan moet er een or ganisatie op gang komen, die er voor zorgt, dat in drie dagen pl.m. 2.600 gepensioneerden een gecombineerde bootbustocht maken met alles, wat daaraan vastzit. Namen noemen is meest al niet toegestaan en de betrok kenen zelf worden er nogal eens boos over. Zo ik echter een hoed op zou hebben, zou ik deze diep afnemen voor de heren Van de Bosch en Tol van de Personeels administratie, die deze organisa tie grandioos in handen hebben. Met intense bewondering heb ik gekeken hoe de tijden van aan komst en vertrek van bussen en boot op elkaar waren afgestemd, hoe „momentproblemen" met een vanzelfsprekendheid werden opgelost en hoe geen enkele moeilijkheid tè moeilijk was om het de gasten aan boord zoveel mogelijk naar de zin te maken. Om dit te bereiken, moet men zeker niet de werktijden uit het oog verliezen. Ik mag het u niet zeggen, maar ik doe het toch tussen haakjes, want dat lezen ze misschien zelf niet: (zij start ten 's morgens om 6 uur en wa ren 's avonds om 11 uur weer thuis!). Ja, van het één kom je op het ander en ineens denk ik dan aan de „Music Boys", die drie dagen lang op de boot van ver trek tot aankomst de ene pot pourri na de andere ten beste gaven, zonder ook maar enig teken van vermoeidheid te to nen, althans in het openbaar. Als ze even een kleine pauze namen, omdat ze tenslotte niet alléén van muziek konden leven en er ook nog een stukje gege ten moest worden, dan merkte je dat, al speel je van zoekge raakte feestneuzen en hand in hand kameraden - hetgeen dus bijzonder feestelijk is - ook hier de vermoeidheid zijn intrede deed. Maar geen mens, die dat kon merken, want zo zijn ze: het is feest voor de gasten aan boord! Feest was het ook voor de drummer zelf, die dinsdag zijn verjaardag vierde. Natuurlijk ging er een WF-mededeling uit, inhoudende, dat de dames de jarige moesten gelukwensen en hem een kus aanbieden, terwijl dat voor de heren beperkt bleef tot een sigaar. Ik geloof of lie ver weet zeker, dat de dames guller waren dan de heren! Ja, en wie zorgen er dan nog meer op zo'n boot, dat het een fijne dag wordt? Dat zijn de ka pitein en de stuurman van de „Erasmus". Uit een praatje met beide heren bleek, dat het ook voor hen een genoegen is deze drie dagen te varen, omdat zij dankbare en bovenal gezellige gasten aan boord hebben, zodat het werken in feite is: het maken van een pleziertocht. Intussen rijden de heren Tol, Broere, Kienhuis en uw verslag gever met onze chauffeur de heer Flagen achter de lange rij bus sen aan naar Rhenen. We zijn door de politie keurig naar de Rijksweg geloodst, waar het spel van de buschauffeurs begint om bij elkaar te blijven. Het is een heel subtiel spelletje en de heer Hagen legt het ons uit, terwijl hij met plezier meedoet. Bij aankomst in Ouwehands Dierenpark is het weer al aar dig aan het opklaren. Er wordt na de koffie dan ook menig wan delingetje gemaakt. Maar eerst even een gesprekje met Jantje van Alles. „Zeg maar Jan van de blindenbus. Daarmee haalde ik per jaar wel 8.000 op". Hij is een gezellig prater, deze man. Volgens de burgerlijke stand heet hij J. P. Koster en wordt hij in augustus 80 jaar. Ook is hij gehuwd. „Als hij eenmaal praat, krijg je hem haast niet mee". Zijn vrouw trekt hem aan zijn arm. Hij geeft niet toe. Trots boogt hij op zijn conditie. „Ik loop nog wel van Lombardije naar de werf in Schiedam. Hoe lang ik er over doe? Nou, twee- en-een-half a drie uur. Inder daad, menige jonge kerel zou het niet opbrengen. Maar ik ben dan ook vroeger administratie loper geweest en daarvóór kraanmachinist. Hoe ik de grote brugkraan van dok 8 vind? Nou, ook prima hè. Ik zou bovenin Gezellig keuvelen onder het varen. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 7