Vochtig dat water. Proost Zo, die slag is voor mij. 50 jaar (rechts) en 30 jaar (links) in de (Spido) huwe- Zeg maar: Jantje van Alles lijksboot. wel eens een kijkje willen ne men. De bediening is natuurlijk helemaal anders dan in mijn tijd". In de tuin lopen vijf „zusjes" en een man. Het blijkt een familie te zijn. Hoe de familie-relaties precies liggen, wordt niet hele maal duidelijk. Want vrolijk hoor ik namen door elkaar klinken, als: Mastik, Kraayveld en Van Bekkum. De laatste vrouw zegt guitig: „Straks als we aan boord zijn, gaan we lol maken. Je danst toch een keertje met me?" Als voorproefje zingt ze vast een deuntje. Later zou ze zich heer lijk op de piano en met de sam baballen uitleven. Ze doet het nog goed ook! In het restaurant smikkelen de uitgaanders verheerlijkt de var kenshaasjes op. 't Is allemaal lekker en de kok heeft extra zijn best gedaan, want het is ten slotte de tiende keer, dat de WF-gepensioneerden hier ko men. Daar is de directeur van Ouwehands, de heer J. Baars, trots op. „Als ze tien keer ach ter elkaar bij je komen, is dat een teken, dat het hier goed is. Dat is nog een verkoopargument voor andere groepen ook. Ik ga me er zelf zo langzamerhand helemaal bijvoelen. Velen ken nen me ook, zonder te weten, wie ik precies ben. Zo straks nog: steekt er één z'n duim op en zegt: Goed, hé. Ga je volgend jaar weer mee?" Van Rhenen naar Tiel rijden we mee in één der bussen. De heer Windt is er chauffeur van, van die mooie blauwe. „De reis is fijn gevarieerd". De heer J. Seters (71) leunt naast zijn vrouw behagelijk achter over in zijn stoel. „Ik ga al voor de vijfde keer mee". Zijn vrouw: „Alles is goed, ja het eten ook. Er valt niets op te zeggen". En hij: „Het is zo wel prettig: eerst met de bus dan met de boot. Damheb je 's middags meer ver strooiing. Maar hossen en sprin gen doen we niet meer op onze leeftijd". Dat is opvallend van deze groep. De mensen genieten enorm. Dat merk je aan alles. Ze zijn gul met het toezwaaien van lof, maar ze zijn niet uitbundig. Het zijn meer van die stille tevreden genieters. Op een andere bank tref ik er twee aan. Twee vriendinnen, de dames A. Verveer en J. de Haan. Schuchter ontvalt me: „Naar uw leeftijd vragen, mag ik niet. Daar ben ik trouwens ook te verlegen voor". Ze lachen wat, maar tui nen niet in het opgezette valle tje. De leeftijden blijven geheim. Enfin. Wat niet geheim blijft, is, dat ze het naar hun zin hebben. „We gaan voor het eerst mee, maar morgen willen we wel weer. De Dierentuin was zó mooi, we hebben er heerlijk ge wandeld, gelukkig was de regen 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 8