over en het eten was reuze Het „spoor" Dan maak ik kennis met de heer W. C. Legerstee (65). Hij is pas met pensioen. „Dat valt best mee. Ik houd de tuin bij, ik vis en ga bij mijn kinderen op be zoek". Af en toe kijkt hij naar zijn vrouw, die een paar ban ken van ons vandaan zit. „Klusjes doe ik ook, niet behan gen, nee". „Hij strijkt de stijfsel aan de ver keerde kant van het behang", grapt een dame voor hem. Hij blijkt graag te vertellen. Vooral over „het spoor" (de NS), waar hij aanvankelijk werk te. „Ik verdiende 18,—. Toen ik bij WF kwam, werden dat er 28,—. Dat was een hele verbe tering. Ja, er werd toen tijdens de crisis veel personeel van „het spoor" afgevloeid." Dan ver trouwt hij me nog toe, dat hij in deze bus zo'n beetje controle moet houden. „Ik zag meteen, dat er twee mensen abuis waren en wat de fotograaf en u kwa men doen, wist ik ook niet. Nu wel. „De chauffeur van de bus waarschuwt zijn passagiers: „Mensen, pas op: geen middag tukje doen; er is een fotograaf aan boord!' De stemming is op perbest. Bij het overstappen in Tiel lei den de heren Van de Bosch en Tol op de kade een en ander in goede banen. Het gaat heel Een busrit is ook wel gezellig. soepel en haast vanzelf, maar op de achtergrond houden zij een wakend oog. De passagiers merken dat eigenlijk nauwelijks. En zowaar lukt het de zon door de sluierachtige lucht te lachen. De mist daar in de hoogte laat zich niet verjagen, maar wel verdunnen, 't Wordt zelfs een beetje warm en aan boord gaan velen aan dek. De meesten ma ken een praatje, want ze zijn en blijven in wezen kornuiten onder elkaar. ,,'t Is allemaal prachtig mooi ver zorgd". De heer A. Lucassen (72), oud-stellingmaker, houdt van gezelligheid. „Als je de tocht in deze richting maakt, rust je aan boord eigenlijk dubbel uit", is zijn oordeel. En zijn dochter: „Ja, het is mooi verzorgd, leuk. Mijn vader wilde de tocht niet missen. Mijn moeder moest thuis blijven: wegens een keelontste king". Haar vader meent: „Het is hier echt Wilton, je ziet zo veel kennissen". De groene polders schuiven voorbij. De einder is wazig. De bomen vertellen over de stilte. De natuur droomt. Dan komt puf fend de duwboot „Ajax' voorbij. En iemand belooft: „Dadelijk komt de „Feijenoord" ook". Het is heerlijk zoel en aan dek speelt de flauwe bries ondeugend met de haren. De heer H. den Otter (66), gewe zen boorder, ziet er tevreden uit. „Het is een goed idee, die toch- Zo'n varkenshaasje gaat er in als koek. ten. Je kan nog eens een gezel lig praatje maken". Mevrouw Jansen van Zutphen is met haar dochter aan boord. Zij heeft vooral oog voor de natuur. „Je ziet er telkens wat nieuws in, maar je moet het willen zien. Je moet ook van dieren houden, je ontdekt dan steeds andere dingen. Aan boord vind ik het ook fijn, de sfeer is zo gezellig". Eigenlijk is het feest aan boord. Behalve de drummer, die jarig is, is het echtpaar L. Doorn 50 jaar gehuwd deze dag en of het allemaal niet op kan, is het echt paar J. van der Put 30 jaar ge trouwd. Er wordt gezellig gepraat. Me vrouw Koome van Maatschap pelijke Zorg maakt notities in een agendaatje en ik denk: ha, nog een collega. Maar het blij ken aantekeningen voor het zie kenbezoek. Van Maatschap pelijke Zorg is ook mevrouw Deege aanwezig. Zij maakt hier en daar een praatje met de men sen, terwijl zij zich dapper door een opkomend griepje slaat. We naderen Rotterdam. De band speelt vrolijk, er wordt gedanst. Zo gaat het ieder jaar, drie da gen aaneen, ongeveer 2.600 pas sagiers in die tijd. Wat een or ganisatie, wat een werk, maar dankbaar werk en een ieder doet het graag, ook die op de achter grond gebleven medewerkers, die hun arbeid gaven voor het welslagen van deze reizen. YD/MvV 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 9