Bornheim Onderwijl toont hij haar, wat er zoal op veiligheidsgebied te koop is. En zij zegt: „Ja, bij dit bedrijf is het aantal ongevallen teruggelopen. Dit geldt ook voor de oogletsels. De veiligheids dienst werkt hier wel". Dan vraagt ze om uitleg in ver band met een kapotte schoen. De heer Blommers vertelt. „Kijk, betrokken werknemer heeft met zijn schoenneus in een tandwiel kast gezeten. Gelukkig heeft de onder het leer verwerkte ijzeren neus voorkomen, dat de man een paar tenen verloor". Mia Smelt kan het zich voorstel len. „Ja, anders had je bloed worst gehad De heer Blommers vertelt dan nog over het gevaar, dat kan ontstaan door ondeskundig ge bruik van zuivere zuurstof. „Er wordt toch wel eens mee ge speeld?" „Ja, dat is uiterst ge vaarlijk, ze spuiten zich er wel eens mee schoon. Zo kan je le vend verbranden Op de vraag wat de mooie le peltjes te betekenen hebben, antwoordt hij: „Ik zou de vrou wen van onze werknemers als abonnees van een omroepver eniging willen beschouwen. Iedere nieuwe abonnee een le peltje!" Als Mia Smelt hem vraagt welk plaatje hij voor zijn vrouw wil laten draaien, klinkt het aarze lend: „Ze houdt van zang en ze heeft zwarte ogen, draai daarom maar een zangnummer over zwarte ogen". Zo'n plaatje bleek in de uitge breide K.R.O.-discotheek niet voor handen. Maar Sem Nijveen bracht met „Schwarze Augen" uitkomst. Weliswaar werd er op die plaat niet gezongen, doch de swing-achtige zigeunermu- ziek uit zijn „hot"-viool bracht toch een sfeer, waardoor het voor de heer Blommers niet zo moeilijk zal zijn geweest aan zwarte ogen te denken Trouwens, voor de overige ge boeid toehorende luisteraars evenmin! MvV Na de „Eschersheim" heeft ons bedrijf ook een tweede schip van de Unterweser Reederei uit Bremen, namelijk de „Bornheim", verlengd. De foto toont hoe de nieuwe middensectie op 7 okto ber jl. in dok wordt gevaren. Ook wordt het voorschip weer in het dok teruggeplaatst, terwijl het achterschip in geballaste toestand op de kielblokken is blijven staan. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 16