„ATLANTIC STAR" een ultra-modern schip „Deze boot is, geloof ik, iets spe cifieks voor Wilton. Als je het zou willen, zou je met een auto overal in het inwendige kunnen komen. En, het is opvallend: iedereen werkt graag aan dit karwei!" Aan het woord is de assistent bedrijfsleider, de heer H. K. König. Hij heeft de leiding bij de survey-beurt en garantie werkzaamheden, die aan de „Atlantic Star" in dok 6 aan onze werf verricht worden. Als je het schip in de verte ziet liggen, denk je onwillekeurig: wat hebben ze nu uitgehaald? Het lijkt wel of ze dat schip per ongeluk achterstevoren hebben ingedokt. De heer König helpt me uit de droom. En dat is wel nodig, want wie verkeert er niet in dromenland bij het aanschou wen van een twinkelende At lantische Ster... „Dat hebben we expres gedaan. Nu kan de klep van de achtersteven op de dokwand rusten, waardoor het rollend materieel onbelemmerd naar binnen kan rijden". Dat blijkt voornamelijk voor de drie De inrit aan de achtersteven. vorkheftrucjes te gelden, die hun nut tijdens de werkzaamhe den volkomen hebben bewezen. Als je via de klep de „buik" van het schip binnentreedt, zie je voor je in de hoogte de con trole-kamer, van waaruit het per soneel bij het laden en lossen de verkeersstroom regelt. Nu heeft de WF-assistent-bedrijfs- leider er zijn domicilie gekozen. Hij regelt het werk. De telefoon gunt hem nauwelijks rust. Een babbeltje kan er maar net tus sendoor. Het is druk. Ook in de machinekamer. Dit hoor ik van de HWTK van de Holland-Ame- rika Lijn, de heer W. L. de Wit. „Ook de motoren worden door WF nagekeken. Wat voor een type schip dit is? Wel, een roll- on-roll-off met de mogelijkheid voor container-vervoer". Hij stapt weer op. Zijn walkie-talkie an tenne steekt als groet glimmend en sprieterig uit zijn hand. De heer König heeft ondertus sen zijn zaakjes geregeld. „Dit schip vaart in charter voor The Atlantic Container Line, maar het is van de Holland-Amerika Lijn. De tonnage bedraagt ruim 16.000 dwt". Als je door het schip wandelt, lijkt het er in de verste verte niet op, dat je in een scheepsruim bent. Je waant jezelf in een enor me parkeergarage en dat bete kent een hele tippel, zo zonder vervoermiddel. Mijn nieuwsgierigheid wordt ge prikkeld. Wat is nu het essen tiële verschil in vergelijking tot een ander schip? „Hier zijn vrij wel geen luiken in het dek aan gebracht. Alleen een aantal voorin. Daardoor kunnen de con- 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 3