tainers gehesen worden. Maar behalve containers worden er veel personen-auto's vervoerd. Daarnaast is er een speciale ruimte voor vrachtwagens met containers er op. Op het ogen blik bouwen wij er een extra autodek bij. In betrokken ruimte is plaats te over. De hoogte be draagt vijf meter. Het nieuwe dek wordt halverwege - dus op 2.50 m - aangebracht". Het feit, dat er vrijwel geen lui ken zijn, maakt het onmogelijk het materiaal voor de werk zaamheden naar binnen te hij sen. De kranen worden nage noeg niet gebruikt. „We bren gen nu de spullen met vorkhef- trucs, die ieder vier ton kunnen vervoeren, naar binnen. Een voordeel: ze rijden het materiaal tot op de plaats van bestemming. Alleen bij het maken van de staalconstructies moest er re kening mee worden gehouden, dat deze het gewicht van vier ton niet zouden overschrijden. Het valt allemaal wat uit de toon in vergelijking tot een „normaal" schip, maar het is erg leuk werk. Je doet weer een nieuwe erva ring op ook". Dat de „Atlantic Star" omge keerd in het dok moest, d.w.z. achterstevoren en niet met de bo dem naar boven, heeft uiteraard enige vraagpuntjes opgeworpen. „Er waren wat probleempjes op te lossen in verband met de trim. Uiteindelijk is toch alles vlot gegaan". En dan komt hij weer terug op het gemak van het naar binnen rijden. „Als het schip in de vaart is, gebruikt het personeel bij het laden en lossen scooters en brommers, waardoor er snel gewerkt kan worden. Dat werkt eveneens een goede communicatie in de hand. Walkie-talkies bewijzen daarbij onschatbare diensten. Ze worden gebruikt met behulp van een speciaal antenne-systeem. Wij zouden er eigenlijk in de toekomst eveneens heen moe ten". Hij wijst er voorts op, dat bij het laden en lossen gebruik wordt gemaakt van een intern televisie-circuit. Hij noemt de „Atlantic Star" een ultra-modern schip. Het werd aanvankelijk met een vijfbladige schroef voortgestuwd. Deze is nu vervangen door een zeven- bladige en dat kom je in de scheepvaart niet vaak tegen. Maar dat bleek nu eenmaal no dig voor het oplossen van een Het aandeel van de werf Rotterdam in deze reparatie was het vernieuwen van een opklapbare oprit naar het nieuwe autodek. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 4