Bouwnummer 798 Schip voor opslag van ruwe olie lijk altijd op te vangen. We heb ben er veel aan gehad, dat en kele mensen van ons een reisje van een week naar Grange mouth hebben kunnen meema ken. Het is van veel nut geweest in verband met de werkvoorbe reiding". Eén van de problemen was het vele extra werk. „Noodzakelij kerwijs diende - vanwege het uit lopen van de tijd - het schip twee maal gedokt te worden om een ander schip, dat al in de planning was opgenomen, er tussendoor te helpen". Hij legt er nogmaals de nadruk op, dat dit alles in goed en harmonisch overleg met de rederij is ge schied. Meer in de lijn van de routine lag de reparatie in de achterpiek aan de dekbalken, schotten en verstijvingen. Als wij later over dek wandelen, vestigt de inspecteur onze aan dacht op de foamroom: een speciale schuimkamer voor het blussen van hevige branden. Dat is een dwingende eis: de „Mobil Acme" vervoert immers zeer hoogwaardige - dus uiterst brandbare - olieprodukten. „Er varen slechts twee schepen op de hele wereld met een derge lijke foamroom". De inspecteur is er wat trots op. Hij toont voorts de gasmaskers en an dere uitrusting, waarmee de be manning kan afdalen in de tanks. Dit schip is zijn oogappel. Van de hele rederij trouwens, getuige de naam „Mobil Acme". Dat be tekent zo iets van: het toppunt van de Mobil of vrij vertaald: het neusje van de zalm. Dat klopt, want de heer Bekius is nu precies de kok, die samen met zijn mensen deze voortref felijke „visschotel" kan toeberei den, zelfs in peanut- of soya- oilIn ieder geval: het is een gerecht geworden, waar muziek in zit, pijploos of nietMvV In het bouwdok is op 25 oktober jl. de kiel gelegd van het schip voor opslag van ruwe olie, dat door De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij en Wilton-Fijenoord zal worden gebouwd. Tijdens de kiellegging heerste er alle vertrouwen, dat de werven met hun "know-how" en uiteraard met de inzet van alle medewer kers de bouw van deze mammoet op tijd tot een goed einde zal kunnen worden gebracht. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 5