ring door temperatuur- en vochtverschillen. De 1 10 tekeningen zijn zo ingedeeld, dat zoveel mogelijk platen (max- 4) tegelijk kunnen worden gebrand. Op de tekening worden de start- en eindpunten van elke brandsnede aangegeven. Deze moet bij voorkeur zo lang mogelijk zijn en een weg vol gen die voorkomt, dat door temperatuursveran deringen het materiaal op het bed van de machine verschuift, waardoor van de beoogde maatnauw- keurigheid niets zou overblijven. De startpunten moeten gelegen zijn in het afval- materiaal. De vormvastheid wordt verkregen door de onderdelen met z.g. dammetjes aan elkaar te laten zitten. Deze dammetjes worden later, wan neer de plaat de volledige Telerex bewerking heeft ondergaan, met een handbrander doorge sneden. De tekening bevat voorts: bewerkingstekens voor laskanten, maatlijnen voor op te lassen profielen en aansluitende platen, die evenals aangegeven waterlijnen, vertikalen en „nek-spanten" door de „Telerex" machine met een centerpons worden vastgelegd in het plaatoppervlak. De uitslag van huidplaten kan worden verkregen op dezelfde manier als dit voorheen op schaal 1 1 gebeurde, doch nu door het uitkruisen mid dels het 1 10 spantenraam. Een andere mogelijkheid is om de computer, die de gegevens voor het spantenraam heeft inge slikt, te voorzien van gecodeerde plaatsen van landen en stuiken, waarna de uitslag van elke plaat in getekende vorm kan worden verkregen, voorzien van de juiste rek voor elke plaats van de met de pers te bewerken plaat. Het is zelfs mogelijk om van het voeden middels tekeningen af te zien en de Telerex te besturen door een ponsband. De door ons aangeschafte machine kan hiervoor worden ingericht. Voorlo pig is dit toekomstmuziek voor ons. Daarover la ter dus meer. Uit het bovenstaande hebt u kunnen zien, dat het werk van de mallenmaker/aftekenaar voor een deel is verplaatst naar de „1 10 tekenkamer". Echter, hierdoor werd een deel van het werkvoor- bereiden meegenomen, en voor zover het de ma- teriaalstaat betreft, werd ook werk overgenomen Op onze moderne Correspondentie Afdeling, waar typewerk wordt verricht voor diverse afdelingen van ons bedrijf, zijn enkele plaai- sen vrijgekomen. Voor Jonge Dames met type-ervaring, die eens iets anders willen dan voortdurend hetzelfde werk voor dezelfde afdeling, lig gen hier interessante mogelijkheden om tezamen met een groepje leeftijdgenoten, mee te werken in ons dynamisch bedrijf. Mulo-opleiding is gewenst. Leeftijd van 16 - 22 jaar. Het aanvangssalaris ligt afhankelijk van leeftijd en ervaring tussen f 255,— en f 500,- per 4 weken. Bovendien wordt 6 vakantietoeslag betaald en geldt in het be drijf een winstdelingsregeling. Inlichtingen bij: Personeelsdienst Wilton-Fijenoord N.V. Telefonisch: 269200 (toestel 3072) Schriftelijk: Postbus 22, Schiedam. Schaal 1 :10 brandtekening van de constructie-tekenkamer. Een groep jonge mallenmakers/aftekenaars heeft hiermee een totaal nieuwe plaats in ons bedrijf ingenomen. Oude vakkennis en nieuwe mogelijk heden werden samengebracht, naar wij menen op een goede wijze. L. W. 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 11