Jongens spaarden kerk voor brand Over de dansende Sint op de Bedrijfsschool Een orgel-intermezzo in het beat-bandje ,,Free Men" betekende de redding van de RK-Kerk in Hoek van Holland. Dat is eigenlijk het verhaal in een notedop van twee doortastende jongens, van wie er één leerling is van onze WF-Bedrijfsschool. Joop Hut (16) praat verlegen en is enigszins schuchter of beter bescheiden in zijn optreden. Het verhaal vertelt hij of het de gewoonste zaak van de wereld is: geen opsmuk of opgevoerde spanning, slechts nuchtere feiten, die werden ge boekstaafd op 22 september jl. Het bandje repeteerde op die zondag ijverig in het zaaltje „Het Kruispunt". Halverwege een beat- nummer moest de organist een kerkelijk orgel intermezzo spelen. Joop en een vriend zouden de muziek, die op het orgel van de kerk lag, wel even ophalen. Daartoe hadden zij de sleutel van de organist van de kerk te leen gekregen. Bij het binnentreden werden de twee knapen verrast door een flinke rooksluier. Joop zegt: „Het brandde op het Koor. We zijn er heen gegaan en vonden een brandblusapparaat. Daarmee brachten we een schuimdek aan. Nee, Joop Hut en de cadeaus. dat hadden we nooit eerder gedaan. Zelf heb ik wel eens stiekem met zo'n ding spelletjes uitge haald. Toen het apparaat leeg was, zochten we een nieuw. We vonden er geen. Wel een brand slang, die aan een kraan zat gekoppeld. We rol den hem uit en blusten de brand verder. Onder wijl hielden we het orgel nat, later bleek de mu ziek, die er op lag, gespaard. M'n zondagse goed niet, maar dat heb ik vergoed gekregen". In persberichten, die in enkele kranten zijn ver schenen, lezen we over het ontstaan van de brand. „Iemand heeft na de Hoogmis nog wat nagepraat en een sigarettenpeuk in een plastic- prullebak geworpen". Gelukkig is echter erger voorkomen door de jongens, want toen de brand weer na een kwartiertje arriveerde, waren de twee de brand reeds „meester". Het Kerkbestuur, de verzekering en de brand weer waren de blussers zeer erkentelijk. Tijdens een speciaal feest boden deze instanties de blus sende musici respectievelijk aan: een platenbon, een Parker-set en een fraai horloge! Joop tenslotte nog over het bandje: „We hebben vroeger al aanbiedingen gekregen om te spelen, maar we doen het nog niet. We willen eerst nog wat aan ons spel schaven, we vinden onszelf nog niet goed genoeg..." MvV De danslust van Sinterklaas is niet omgekeerd evenredig aan zijn leeftijd. Dat bleek 5 decem ber jl. weer op de Bedrijfsschool, waar de vrolij ke Sint ook gelukkig dit jaar de traditie in stand hield en een uitgebreid bezoek bracht. Deze keer vergezeld van twee Pieterbazen: een sympathieke Piet en de charmantste onder de Pietinnen. De leerlingen uit de eerste vier klassen hadden weer hun uiterste best gedaan om het de jarige Spanjaard naar de zin te maken. Nadat de heer W. Bijlo hem hartelijk had welkom geheten, hield de Goedheiligman zijn gebruikelijke „conféren ce", staande op het podium in de kantine met naast hem een mand vol surprises. De jongens hadden evenals andere jaren weer fraaie surprises voor elkaar gemaakt. Leuke pak jes met geschenkjes, waarin menig uurtje werk was gestoken. Een hele verademing in een tijd, waarin men steeds meer geneigd is flink wat geld uit te geven voor een duur cadeau. Het 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 19