kost dan allemaal wel wat, maar geen moeite. Dat het anders kan, toonde deze bijeenkomst duidelijk aan. Sint toonde zich daarover zeer tevreden. Hij spoorde voorts een ieder, vaak met een per soonlijk woord, aan meer zijn best te doen op school. Daar naast animeerde hij het zingen. Dat laatste klonk lollig, vooral door de steun van de uit leer lingen bestaande band, waarin guitaristen, koperblazers en slagwerkers zaten. De liedjes kwamen goed uit de verf en vlot sloeg Klaas de maat. „Ik ben zo graag jarig, weet je. En toen ik nog een klein Sintje was vroeg ik op 5 december al tijd aan mijn moeder om tutte- frutti en appelmoes". Op zijn nadrukkelijk verzoek werd ook dit jaar uit volle borst „Piet Hein" gezongen. Sint toonde zich een volleerd dirigent. De huppelende Heiligman („Ik ben van 274 n. Chr.") stak zijn mu zikaliteit niet onder stoelen of banken. Behalve voor de leerlingen had hij ook voor sommige leraren een persoonlijk woord over. Eén vroeg zich - na op het (Spaanse) matje geroepen te zijn - verbaasd af: „Hoe komt die ouwe dat nu weer te we ten?" Ook had de jarige het ge luk een landgenoot op de school te treffen en in zijn met Nederlandse woorden doorspek te Spaans vroeg hij de man: „Heb ik je deze zomer niet ge zien aan de Costa Brava, met je bambino's?" Met het Amsterdams dialect schijnt hij meer moeite te heb ben. Bij het overstappen in het vliegtuig van Schiphol naar Zes tienhoven vroeg hij de weg aan een Amsterdams jongetje. „Een ander zou zeggen: de gang uit, linksaf het hoekje om en dan het vliegtuig in. Die jongen niet, hoor, die zei het zo: dan ga je de pijp uit, linksaf het hoekje om en je kist in!" Toch was hij niet droefgeestig gestemd en de Sint bleek aller minst een heilig boontje, want onder het luide gegalm van de St. Nicolaas bezig met de liturgie of dirigeert hij het huisorkest? St. Nicolaas lijkt geïnteresseerd in omscholing. leerlingen „En van je hoempa, hoempa, Sinterklaas" trok hij het bisschoppelijke gewaad weer strak rond de benen en foxtrot te met de Pieten en begeleid door de heer Bijlo lustig de school uit. M v V Mr. B. D. Field superintendent Buries Markes maakt voor het eerst kennis met St. Nicolaas, voor hem als Engelsman onbe kend en ontvangt de traditionele boterletter. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1968 | | pagina 20